IKEA predstavila limitovanú kolekciu FREKVENS s Bluetooth reproduktormi

ZDROJ | IKEA

Dizajnové riešenia pre zvuk a osvetlenie na domácu party od IKEA a Teenage Engineering majú šmrnc.

Švédsky nábytkársky gigant IKEA v spolupráci s dizajnérskou spoločnosťou Teenage Engineering predstavili limitovanú kolekciu FREKVENS, ktorá je zameraná na domáci spoločenský život. V rámci série sú aj reproduktory a svetlá.

ZDROJ | IKEA

„Položili sme si otázku, prečo by sme mali reproduktory akýmkoľvek spôsobom skrývať, keď sú plnohodnotným kusom nábytku,“ povedal zakladateľ Teenage Engineering Jasper Kouthoofd. Rad FREKVENS tak obsahuje bluetooth reproduktor s batériou s výdržou 10 hodín na jedno nabitie, ktorého cenovka je 69,99 amerických dolárov. Reproduktor je v ponuke aj v kombinácii so subwooferom, tu sa cena dostala na 149,00 amerických dolárov.

ZDROJ | IKEA

Doplnkom k reproduktoru je svietiaci podstavec za 10 amerických dolárov, ktorý čerpá energiu z 3 AAA batérií.  Dá sa použiť aj bez reproduktorov, len ako lampa. Ďalším je prenosný reproduktor FREKVENS s možnosťou pripevnenia na opasok je rovnako vybavený technológiou Bluetooth a jeho cenovka sa zastavila na 19,99 amerických dolárov.

ZDROJ | IKEA

Technologickú časť radu FREKVENS uzatvára dvojica svetiel. To lacnejšie stojí 30,00 amerických dolárov a ponúka 3 spôsoby osvetlenia. Stále svietenie, ktoré sa môže aj stmievať, svetlo reagujúce na hudbu a poslednou možnosťou má byť pulzujúce osvietenie. Ovládanie je na zadnej časti svetla. Ak by ste si priplatili 10,00 amerických dolárov, dostanete LED svetlo, ktoré má 7 motívov svietenia a rovnako sa ovláda na zadnej strane konštrukcie svetla.

ZDROJ | IKEA

Ak sa vám dizajnérske kúsky zo spolupráce IKEA a Teenage Engineering páčia budete musieť, bohužiaľ, zapojiť všetku svoju šikovnosť a kreativitu, pretože limitovaná kolekcia FREKVENS je určená len pre americký trh. FREKVENS do predaja príde od 1. februára 2020. Kompletnú kolekciu si môžete pozrieť v katalógu, kde nájdete aj rozhovor s Jasperom Kouthoofdom.

ZdrojIKEA

Komentáre k článku