IKEA má vlastný systém smart osvetlenia za super cenu

ZDROJ | IKEA

IKEA, švédsky gigant s nábytkom a doplnkami do domácnosti, zaradil do svojho už i tak bohatého portfólia novinku hodnú dnešnej doby. Je ním systém inteligentného osvetlenia TRÅDFRI.

RECENZIAIKEA TRÅDFRI – dostupné smart osvetlenie má svoje muchy

https://www.youtube.com/watch?v=p_Q4Bi8efxE
ZDROJ | IKEA

Hoci pôvodne sa predpokladala jeho distribúcia v rámci Európy ešte na jeseň minulého roka, až v týchto dňoch sa objavili jednotlivé súčasti systému i jeho kombinácie na švédskej stránke IKEA s uvedením dátumu oficiálneho začatia predaja 31. marec 2017.

recenziaPhilips Hue stále patrí medzi to najlepšie medzi smart svietidlami

DOPLNENÉ Z TLAČOVEJ SPRÁVY Z 28. 3. 2017:

Od októbra 2016 ponúkala IKEA v pilotnom testovaní na štyroch trhoch výber z rôznych výrobkov zo sortimentu inteligentného osvetlenia, napr. žiarovky LED, svetelné panely a dvierka. 31. marca/ 1. apríla budú všetky výrobky zo sortimentu inteligentného osvetlenia dostupné vo všetkých obchodných domoch v Európe a Severnej Amerike vrátane Slovenska. Pribudne aj niekoľko nových výrobkov, ako sú napríklad bezdrôtové stmievače, senzor pohybu, brána pre pripojenie a aplikácia.

Pozrite siSmart žiarovky Hue Candles pomôžu okrem iného i zaspávať

ZDROJ | IKEA
ZDROJ | IKEA

Zo sprievodného textu na IKEA.cz sa dozvedáme, že „s inteligentným osvetlením môžete meniť atmosféru v byte stlačením jediného tlačidla. Jedno diaľkové ovládanie dokáže ovládať až 10 rôznych LED svetiel.

https://www.youtube.com/watch?v=tbUqxz3ZfL0

Môžete ich stmievať, vypínať či zapínať a meniť teplotu svetla. V sortimente inteligentného osvetlenia sú bezdrôtové LED žiarovky, panely a dvierka, ktoré môžete skombinovať s vybavením, ktoré už doma máte.

Hlavná štartovacia sada TRÅDFRI Nyhet obsahuje „gateway“, zariadenie pripojitelné k internetu prostredníctvom LAN, ktoré následne vytvára vlastnú bezdrôtovú sieť systému, dve LED žiarovky E27 so svietivosťou 980 lúmenov a teplotou svetla 2 700K a diaľkový ovládač. Cena tejto sady je 749 SEK (cca 78 UER – čeký web ju zatiaľ neponúka).

ZDROJ | IKEA

Samotná žiarovka E27, dostupná v doch variantoch vyhotovenia so svietivosťou 980 alebo 950 lúmenov je ponúkaná za 199 SEK, resp. 599 CZK (cca 22 EUR). K dispozícii budú aj 400-lúmenové žiarovky E14 a GU10 za 149 SEK / 399 CZK (cca 15 EUR).

Pozrite siTelekom SmartHome zmodernizuje každú domácnosť

https://www.youtube.com/watch?v=_jLlTsDF1Zk
ZDROJ | IKEA

Zaujímavosťou ponuky sú tzv. FLOALT panely, z ktorých si „vyrobíte“ nástenné alebo stropné svetlo. Ich cena je od 799 SEK (cca 84 EUR) do 1 295 SEK (cca 136 EUR). No a čerešničkou tejto ponuky sú osvetľovacie dvierka, ale najmä policové diely (skrinky) v cenách od 1 294 SEK do 2 578 SEK (cca 136 – 270 EUR).

ZDROJ | IKEA

Nechceme vás zahltiť kompletným IKEA katalógom, ale nedá nám, aby sme opomenuli ešte jeden prvok systému inteligentného osvetlenia TRÅDFRI od IKEA. Je ním plochý, valcovitý stmievač v tvare hokejového puku s priemerom 45 mm a výškou 12 mm.

ZDROJ | IKEA

Jeho funkčnosť si môžete pozrieť v nasledujúcom, pre niekoho zábavnom, pre iného trápnom videu. :)

https://www.youtube.com/watch?v=NFUbZqcohdc

Ovládanie celého systému je okrem diaľkového ovládača možné vykonávať aj pomocou aplikácie v smartfóne či tablete. Je možné meniť intenzitu osvetlenia i teplotu v troch stupňoch, 2 200 K, 2 700 K a 4 000 K. Verme, že systém inteligentného osvetlenia TRÅDFRI si čoskoro budeme môcť kúpiť aj u nás.

ZdrojIKEA (originál 1),IKEA (originál 2),IKEA CZ

Komentáre k článku