IKEA začína predávať dostupné smart rolety

ZDROJ | IKEA

IKEA si uvedomuje potenciálny trh smart domácností a už dlhšie prináša rôzne produkty, ktoré do tejto kategórie spadajú. Najnovšie ide o inteligentné rolety za dostupnú cenu.

https://youtu.be/HmOGqVVV44k

Populárny švédsky výrobca nábytku potichu spustil predaj smart roliet na svojom internetovom obchode. Spočiatku ale nebudú dostupné pre všetkých. Predávať sa začnú v niektorých európskych krajinách, ako napríklad Nemecku, no na slovenskom e-shope ich zatiaľ nenájdete.

Novinka je poháňaná powerbankou, ktorá sa vkladá do hornej lišty. Okrem toho sa v balení bude nachádzať aj malá kocka, ktorou sa rolety na diaľku ovládajú. Všetko bude samozrejme potrebné nabíjať a už teraz niektorí namietajú, že IKEA mohla na rolety umiestniť solárne panely. Musíme teda dúfať, že celý setup vydrží fungovať bez dobíjania aspoň niekoľko týždňov.

ZDROJ | IKEA

Spolu s pukom TRÅDFRI Gateway, ktorý tvorí akýsi hub inteligentnej domácnosti pre IKEA produkty je možné rolety ovládať aj pomocou smartfónu. Ďalšou možnosťou je nastaviť automatické spúšťanie v závislosti od času. Majiteľov Amazon Alexa, Apple HomeKit a Google Home poteší, že rolety spolupracujú aj s týmito platformami.

ZDROJ | IKEA

Inteligentný doplnok do domácnosti príde v dvoch farebných variantoch a rôznych veľkostiach. Variant FYRTUR bude pripomínať kancelárske šedé rolety, model KADRILJ má farbu podobnú, no prenikne cezeň viac svetla. Obe alternatívy sa budú dať kúpiť vo veľkostiach 100 x 195 cm, 120 x 195 cm, 140 x 195 cm, 60 x 195 cm a 80 x 195 cm. Ceny sa pohybujú od 99 do 155 eur v závislosti od veľkosti. FYRTUR a KADRILJ sa začnú predávať 2. februára.

ZDROJ | IKEA

Cenová politika sa niekomu môže zdať vyššia, hlavne ak ju porovnáme s obyčajným žalúziam. Ak ste však zvažovali vonkajšie rolety či žalúzie na ovládanie, ide o veľkú úsporu.

ZdrojIKEA

Komentáre k článku