iLuun Air – USB kľúč z budúcnosti?

ZDROJ | Kickstarter

Chcete jednoduché zariadenie, ktoré vám umožní neobmedzený prístup k vašim dátam nech ste kdekoľvek? Možno vás zaujme nový projekt na Kickstarteri – iLuun Air.

https://www.kickstarter.com/projects/791937129/iluun-the-first-wireless-usb30-flash-drive-for-sma?utm_source=kickbooster&utm_medium=referral&utm_content=link&utm_campaign=tf9xtcmx

Zariadenie, ktoré sa ničím nelíši od bežného USB v sebe skrýva viac ako sa zdá. Ide o prevratné úložisko, ktoré vám umožní bezdrôtovo ukladať, zdieľať a streamovať dáta medzi smartfónmi, tabletmi a počítačmi.

iluun-air2
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siČo je to USB, Universal Serial Bus?

Prenos súborov však prebieha plne bezdrôtovo, bez potreby internetu, či Cloudu. Napríklad, ak by ste na kľúč vložili filmy, fotky a seriály, všetci s prístupom môžu bezdrôtovo pracovať s týmto materiálom. Výdrž batérie je okolo 5 hodín.

Na zapnutý iLuun môže mať súčasne prístup viacero používateľov. Môže tak dosiahnúť cez zabudovanú osobnú Wi-Fi sieť, na ktorú sa môže pripojiť viacero žiadateľov.

Celý proces prenosu dát prebieha veľmi jednoducho a intutitívne a to vďaka smartfón aplikácii.

iluun_air
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siKickstarter má na ekonomiku obrovský dopad

V prípade, že by ste chceli prenášať dáta po starom, máte možnosť zapojiť iLuun ako klasické USB 3.0, no s niekoľkonásobnou vyššou prenosovou rýchlosťou.

Čo je asi najväčšou výhodou je podpora u oboch mobilných systémov. Zariadenie tak môžete využívať nie iba s priateľským Androidom, ale aj s iOS.

Momentálna predobjednávková cena 32 GB modelu je nastavená na 59 dolárov. V prípade, že vás iLuun Air zaujal, neváhajte a kupujte z Kickstarteru. Dátum vydania je však nastavený až na marec 2017.

iluun-air-iphone-ipad
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite si12 najúspešnejších tech projektov z Kickstarteru

V prípade, že chcete verziu s 64 GB pamäťou, zaplatíte si 79 dolárov. Pre najnáročnejších je pripravená ešte 128 GB verzia za 89 dolárov a 256 GB verzia za 149 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku