IGTV – nová aplikácia od Instagramu na dlhšie vertikálne videá

Instagram je už teraz pomerne populárny pre svoje videá. Sociálna sieť chce z tejto popularity ťažiť ešte viac a spúšťa samostatnú aplikáciu IGTV, ktorá umožní používateľovi vytvárať dlhšie vertikálne videá.

Videá z Príbehov na sociálnych sieťach či jednoducho len na stene sú na Instagrame už dlhšie. Najnovšie sa ale spoločnosť rozhodla, že vyvinie samostatnú aplikáciu, ktorá má ponúkať hneď niekoľko vylepšení. V prvom rade má mať IGTV prispôsobený dizajn natáčaniu vo vertikálnej polohe. Videá v aplikácii sa navyše spustia hneď, ako ju používateľ otvorí. Samotné prostredie sa tak bude v niektorých ohľadoch veľmi podobať rovnako ako rozmiestnenie prvkov.

ZDROJ | Instagram

Ďalšou zmenou je dĺžka videa. Zatiaľ čo sociálna sieť určená na zdieľanie fotografií ponúka len 1-minútové video, IGTV túto hranicu navyšuje až na jednu hodinu.

ZDROJ | Instagram

Tu sa ale odlišnosti dvoch aplikácií líšia. Nie je preto veľmi jasné, prečo sa spoločnosť nerozhodla funkciu implementovať priamo do Instagramu. Konieckoncov, videá nahrané na platforme IGTV používateľ v prvom rade nájde práve na Instagrame.

Pozrite siDo fotoaplikácie VSCO pribudnú súkromné správy, z Instagramu možno zmiznú

ZDROJ | Instagram

Facebook, pod ktorý spomínaná sociálna sieť patrí sa už dlhšie snaží odlákať tvorcov obsahu z populárnejších platforiem, akou je i YouTube. I preto má už teraz IGTV zajednaných už niekoľko vybraných tvorcov, ktorí prinesú originálny obsah do nového projektu.

ZdrojInstagram

Komentáre k článku