iFixit rozobral Samsung Galaxy Note8, našiel niekoľko zaujímavostí

ZDROJ | Samsung

Šikovní technici z iFixit si tentokrát do parády zobrali nového kráľa Samsung smartfónov, Galaxy Note8. A ako v teste opraviteľnosti dopadol?

https://youtu.be/Mh2lM7LMKRk

Smartfóny sa za posledné roky radikálne zmenili. Ponúkajú odolnejšiu konštrukciu tvorenú unibody dizajnom či odolnosť voči vode a prachu. To sa však muselo niekde podpísať, a tak dnešné inteligentné telefóny len ťažko rozoberieme či opravíme.

RECENZIASamsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Inak tomu nie je ani pri novom tabletofóne, Samsungu Galaxy Note8. Ten síce nie je opraviť také ťažké, ako napríklad minuloročný Samsung Galaxy S7, doma si s ním však tak ľahko neporadíte.

Test začali porovnaní s minuloročným kráľom tabletofónov. Oproti Galaxy Note7 tu vidíme niekoľko výraznejších rozdielov. Novinka má menšie rámiky, a teda väčší displej, čítačku odtlačkov prstov vzadu, ale aj duálny fotoaparát.

ZDROJ | iFixit

Začína sa procesom oddelenia zadného krytu od zvyšku zariadenia. Ten samozrejme drží lepidlo, na ktoré sme si už zvykli. Po presunutí čítačky prstov práve sem sa tu však nachádza jeden káblik navyše.

ZDROJ | iFixit

Po odstránení stredného panelu a reproduktoru dostávame prvý pohľad na vnútro Galaxy Note8.

ZDROJ | iFixit

Nová je okrem rozloženia iných prvkov batéria. Tá má 12,71 Wh, čo je o 6% menej ako v minuloročnom predchodcovi, a teda 13,48 Wh (ale zároveň viac ako v Note7 Fan Edition, 12,32 Wh). Tento krok ale Samsungu po fiasku zazlievať nemôžeme.

Pod batériou sa skrýva matičná doska. Tá prekvapí počtom fotoaparátov, pričom ich nemá dva ani tri, ale hneď štyri. Zadné dva snímače fungujú ako širokouhlý a telefoto fotoaparát, vpredu nájdeme selfie kameru a skener očnej dúhovky.

Pozrite siSamsung Galaxy S7 si doma určite neopravíte, iFixit ho kompletne rozobral

ZDROJ | iFixit

Pokračujeme hlavným centrom diania. Červenou farbou je vyznačených 6 GB operačnej pamäte RAM, ktoré zakrývajú procesor Snapdragon 835. Oranžová farba prezentuje 64 GB UFS úložisko, žltá je audio kodek Aqstic od Qualcommu. Nájdeme tu i niekoľko modulov a modrou je označený čip pre dotykové ovládanie.

ZDROJ | iFixit

Na druhej strane sa okrem iného nachádza i modul pre GSM/GPRS/EDGE žltou či Wi-Fi modrou. Červenú farbu má RF vysielač a prijímač.

ZDROJ | iFixit

Samsung Galaxy Note8 však ponúkne aj istú dávku modularity. Ľahko vymeniteľným sa stal nový USB-C konektor, ako aj 3,5 mm jack, na ktorý kórejský gigant našťastie stále nezabudol.

ZDROJ | iFixit

Displej bude znova patriť medzi riskantné operácie. Potrebné bude dostatočné teplo a mnoho „trsátok“.

Pozrite siApple AirPods sú neopraviteľné, tvrdí iFixit

ZDROJ | iFixit
ZDROJ | iFixit

A takto vyzerá S-Pen po podstúpení röntgenového vyšetrenia.

ZDROJ | iFixit

Dostávame sa tak k finálnemu hodnoteniu. iFixit udelil Samsungu Galaxy Note8 4 body z 10. Kritizoval hlavne náročnú výmenu displeja či batérie, čo je spôsobené veľkým množstvom lepidla. Všetky opravy tiež môžu byť prevedené až po odstránení zadného krytu.

Na druhej strane tu nájdeme niekoľko modulárnych komponentov, dobrou správou je i použitie jediného druhu štandardných skrutiek od Phillips.

ZdrojiFixit

Komentáre k článku