IFA 2015 | ZTE Axon Elite príde aj do Európy a ponúkne zaujímavú ochranu

Počas výstavy IFA 2015 sme navštívili aj stánok spoločnosti ZTE, ktorá si sem priniesla niekoľko noviniek. Tou najzaujímavejšiou novinkou je model Axon Elite a to nielen preto, že ho čínsky výrobca plánuje predávať aj v Európe.

ZTE Axon Elite

Pozrite siZTE má krásne hodinky Axon Watch, u nás ich ale nezoženiete

PO hardvérovej stránke je ZTE Axon Elite vybavený celkom dobre. Základom je 5,5“ displej s 2,5D sklom, je teda po okrajoch mierne zahnutý. Jeho rozlíšenie je Full HD a zobrazovať sa na ňom bude operačný systém Android 5.0.

O jeho pohon sa bude starať výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 810, ktorý bude mať k dispozícii 3 GB operačnej pamäte (LPDDR4). Integrované úložisko bude mať kapacitu 32 GB a nechýba ani slot pre microSD karty, ktorý pojme kartu s kapacitou 128 GB. Poteší aj podpora dvoch SIM kariet.

ZTE Axon Elite

Pri pohľade zozadu si určite všimnete dvojicu fotoaparátov. Jeden má rozlíšenie 13 Mpx a druhý 2 Mpx. Táto dvojica nebude fungovať podobne ako v prípade modelov od HTC, ale mala by sa postarať o podstatne lepšie snímky za slabšieho svetla.

Predný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 8 Mpx a milovníkov lepšieho zvuku určite poteší aj prítomnosť zvukového čipu AKM 4961 Hi-Fi. Integrovaná batéria pritom poskytuje kapacitu 3 000 mAh.

ZTE Axon Elite

Zaujímavo však pôsobia možnosti ochrany obsahu, ktorý telefón v sebe ukrýva. ZTE totiž do svojho modelu Axon Elite implementovalo rovno tri prvky ochrany. Prvou ochranou je snímač odtlačkov prstov, ktorý podobne ako v prípade modelu Huawei Mate S nájdete na zadnej strane.

Okrem toho však telefón disponuje aj identifikáciou pomocou hlasu používateľa a skenerom očí. Kombinácia týchto prvkov by sa mala postarať o podstatne vyššiu ochranu a používateľ si bude môcť byť istý, že sa do jeho telefónu nikto nepovolaný nedostane.

ZTE Axon Elite

Ak sa vám nové ZTE Axon Elite pozdáva, určite vás poteší aj správa, že výrobca plánuje predaj svojej novinky aj v Európe. Dostane sa sem už 24. septembra, pričom jeho odporúčaná cena je stanovená na 420 €.

ZTE Axon Elite

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: ZTE, TECHBOX

Komentáre k článku