IFA 2015 | Sony BRAVIA X91C má 75“, 15 mm hrúbku a OS Android

Výstava IFA 2015 je zaujímavá z každého uhla. Nájdete tu nielen smartfóny, tablety, notebooky či počítače a množstvo príslušenstva, ale objavujú sa tu aj televízory. Z roka na rok sú stále väčšie a väčšie. Takú si donieslo aj japonské Sony. 75-palcové monštrum má hrúbku len 15 mm a ponúkne navyše aj operačný systém Android, podobne, ako niekoľko nedávno predstavených modelov.

Pozrite siSony BRAVIA X83C – prvá Ultra HD TV s Androidom

Sony BRAVIA X91C

Horúca novinka vychádza práve z už predstavených modelov X900C, X93C a X94C. Vďaka použitiu unikátnej Sony edge-coating technológie je rámik okolo displeja takmer neviditeľný. Milovníkov dokonalého obrazu poteší aj High dynamic range (HDR), ktorý má za úlohu zobrazovať širší dynamický rozsah svietivosti a úrovne jasu, čím prináša na aj vyšší kontrast.

O chod TV sa stará výkonný 4K procesor X1, ktorý zároveň upscalluje akýkoľvek obsah v nižšom rozlíšení do Ultra HD. Každý zdroj obrazu je inteligentne analyzovaný a upravený do kvality blízkej Ultra HD rozlíšeniu. Nová BRAVIA X91C podporuje formáty HVEC, VP9 a tiež 50p/60p prehrávanie cez HDMI 2.0. Novinka je tak pripravená aj na Ultra HD streamingové služby, ktoré sa u nás zatiaľ neobjavili (Netflix, Amazon Video…).

Operačným systémom je OS Android, vďaka ktorému môžete s telkou robiť takmer to isté, čo so svojim smartfónom alebo tabletom, hoci s mierne iným rozhraním. Do tašky či vrecka nohavíc si ju síce nedáte, no inak je to rovnaké. Funguje aj Google Cast, takže si k TV môžete pripojiť smartfón alebo tablet a jednoducho „prenášať“ svoje aplikácie, hry, filmy, fotografie a hudbu do TV rýchlym zrkadlením obrazovky. Voice Search by malo fungovať aj v slovenčine, takže pomocou hlasu si môžete vyhľadať čo vám napadne.

Nová tenká BRAVIA X91C 75“ 4K LCD TV od Sony bude dostupná od polovice septembra 2015. Cenu výrobca neuviedol.

Sony BRAVIA X91C

Sony BRAVIA X91C

Sony BRAVIA X91C

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj: Sony

Foto: Sony, TECHBOX

Komentáre k článku