IFA 2015 | SmartThings Hub ukazuje, aká bude podľa Samsungu domácnosť

Samsung a jeho pomerne nová akvizícia SmartThings na výstave IFA 2015 ukázali druhú generáciu hubu pre IoT zariadenia. Nový SmartThings Hub je centrom všetkých IoT v domácnosti či práci. Pripojiť k nemu môžete prakticky akékoľvek zariadenie s podporovaným štandardom, ktorých je vcelku dosť.

Pozrite siIoT – Internet vecí nie je vôbec od veci

Nový Samsung SmartThings Hub má výkonnejší procesor, ktorý s riešením Smart Home Monitor umožňuje monitorovanie prostredníctvom videa, a obsahuje záložnú batériu, ktorá vydrží až 10 hodín v prípade výpadku prúdu. Video monitoring je super na prakticky nepretržité sledovanie domácnosti či kancelárie, samozrejme, cez mobilnú aplikáciu.

Samsung SmartThings Hub

„V srdci všetkých inovácií spoločnosti Samsung v oblasti Internetu vecí je náš dlhoročný prístup ku skúmaniu a pozorovaniu každodenného života ľudí. Pozeráme na zrejmé, aby sme našli inovatívne spôsoby obohatenia života pomocou premeny každodenných momentov v príjemné zážitky. Táto filozofia sa nezmení, keďže sme lídrami na ceste k inteligentnejšej, prepojenej a ľudskejšej budúcnosti pre nás všetkých,“ povedal Dr. WP Hong, výkonný riaditeľ pre marketing v Samsung Electronics.

Pozrite siIFA 2015 | Samsung SleepSense má monitorovať váš spánok cez matrac

Samsung SmartThings Hub

Samsung SmartThings vraj bude čoskoro integrovaný aj do vozidiel BMW. Upozornenie zo SmartThings Hub sa tak zobrazí priamo na palubnej doske. Aplikácia SmartThings tiež umožní skontrolovať technický stav auta a dokonca ho aj zamknúť a odomknúť na diaľku. Samsung SmartThings zariadenia sa do Európy dostanú v priebehu roka 2016. Ceny juhokórejský výrobca zatiaľ nezverejnil.

Samsung SmartThings Hub

Samsung SmartThings Hub

Samsung SmartThings Hub

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj: Samsung

Foto: Samsung, TECHBOX

Komentáre k článku