IFA 2015 | Samsung SleepSense má monitorovať váš spánok cez matrac

Samsung SleepSense

Samsung si do Berlína veľa noviniek nepriniesol. Prakticky všetky dôležité si už svojich 5 minút slávy užili týždne pred výstavou. Aj napriek tomu sa čosi nové v stánku juhokórejského giganta našli. Ide napríklad o zariadenie SleepSense, ktoré ako prvé s logom Samsungu prináša kompletné monitorovanie spánku.

Samsung SleepSense

Prvá podivná vec je však jeho umiestnenie – pod matrac. Áno, pod matrac. Aspoň tak tvrdí výrobca vo svojej správe. Ale aký hrubý môže byť matrac, aby SleepSense ešte fungoval? Osobne mám doma zhruba 20 centimetrov hrubý matrac. Ale veď uvidíme, výrobca tvrdí, že jeho presnosť dosahuje 97%. Novinka sa má na trhu objaviť ešte tento rok, som zvedavý na ostrý test.

POZRITE SI: IoT – Internet vecí nie je vôbec od veci

Samsung SleepSense

Čo sa týka funkčnosti, Samsung SleepSense má vraj detailne monitorovať vašu spánkovú aktivitu, aktivitu srdca a dýchania a na základe špecifických nastavení vám následne navrhovať rôzne vylepšenia spánku, teda kedy ísť spať, ako dlho spať apod. Všetko samozrejme funguje cez smartfón. Stačí mať rovnomennú appku v telefóne a už po pár nociach sa dozviete, ako spávate čo máte robiť inak. Novinke nechýba ani smart budík na základe vášho spánku.

Samsung SleepSense

SleepSense by vás mal dokonca aj bodovať na základe siedmych rôznych vyhodnocovacích zložiek – celkový čas spania, efektivita spania, čas na zaspanie, počet prebudení, počet odchodov z postele (napríklad na malú alebo pivo z chladničky), percentuálny podiel REM spánku a percentuálny podiel hlbokého spánku.

Samsung SleepSense

Výhodou appky však môže byť fakt, že Samsung chystá kompletné prepojenie smart domácnosti, takže ak SleepSense zaznamená, že spíte, vie vypnúť napríklad všetky svetlá, telku, zablokovať bezpečnostný systém apod.

Samsung SleepSense

Inak väčšinu funkcií SleepSense dokážu zastúpiť aj rôzne smart náramky a iné nositeľné zariadenia. Uvidíme, čím a ako Samsung zabojuje o zákazníka.

Samsung SleepSense

IFA 2015

 

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Samsung

Komentáre k článku