IFA 2015 | Grand Class G30 – nový rad Hi-Fi od Technics

Hlavnou prednosťou nového radu Grand Class 30, ktorú spoločnosť Technics prezentovala na tohtoročnej výstave IFA 2015 v Berlíne, je popri špičkovej kvalite zvuku, aj celý rad najmodernejších funkcií a možností pre používateľov.

technics-su-g30

Nový rad momentálne reprezentuje dvojica zariadení – sieťový zosilňovač SU-G30 a hudobný server ST-G30. Obidva sú dizajnovo, aj kvalitatívne príbuzné a spĺňajú najvyššie nároky hudobných fanúšikov a poradia si aj s analógovými zdrojmi.

Sieťový zosilňovač SU-G30: 2x100W z ľubovoľného zdroja signálu

Zosilňovač SU-G30 s procesorom JENO sa inšpiroval svojím predchodcom z obľúbeného radu R1. Vďaka digitálnemu spracovaniu audiosignálu v stupni GaN-FET Driver nemá problém so šumom a produkuje jasný a čistý zvuk pri hudbe ľubovoľného žánru. Ďalšou digitálnou vychytávkou je funkcia LAPC (Load Adaptive Phase Calibration – kalibrácia fázy podľa záťaže), ktorá zaisťuje plochú amplitúdovo-fázovú frekvenčnú charakteristiku pre optimálny výkon bez ohľadu na typ reproduktorov.

POZRITE SI: IFA 2015 | Technics OTTAVA SC-C500 má malé rozmery, ale výkon 100 W

Model SU-G30 je vybavený vstavaným okruhom pre sieťové prehrávanie, ktorý dokáže eliminovať oscilácie a šum v pozadí. Zosilňovač dokáže dodať 2x100W do záťaže 4 Ω, alebo 2x50W do 8 Ω.

Systém podporuje moderné online služby pre streamovanie hudby, internetové rádiá, digitálny prenos zvuku (DLNA, USB, Bluetooth), ale rozumie si aj s analógovými technológiami, ktoré sú u mnohých audiofilov stále vysoko hodnotené. Môžete k nemu teda pripojiť aj gramofón, alebo klasický magnetofón.

technics-st-g30.2

Sortiment vstupných zdrojov tak zahŕňa čokoľvek, od tradičných audioformátov, až po najmodernejšie zdroje s vysokým rozlíšením (384-kHz/32-bit, DSD11.2 MHz). Môžete si vybrať zo skutočne rozsiahlej ponuky vstupov – 2x digitálny koaxiálny vstup, digitálny optický vstup, analógový linkový vstup, vstup USB-A, vstup USB-B, vstup pre gramofón (MM), vstup pre Ethernet a zosilňovač podporuje aj bezdrôtové sieťovanie cez Wi-Fi (802.11a,b,g,n), Bluetooth (aptX, AAC, SBC) a AirPlay. Samozrejme, nemôže chýbať výstup pre slúchadlá, umiestnený na čelnom paneli.

ST-G30: keď prenos dát, tak v Hi-Fi kvalite

Server ST-G30 je vybavený diskovou jednotkou SATA SSD 2,5“, ktorá je stopercentne tichá. Vďaka technológii Digital Noise Isolation Architecture šum aj kolísanie signálu klesá na absolútne minimum, takže budete počuť len to, čo má byť súčasťou hudby.

Hudba v HD kvalite sa do prehrávača prenáša pomocou optimalizovaného obvodu (Optimally Activated Circuit System), pričom technológia Low Noise USB Transfer zaisťuje stabilnú kvalitu signálu pri prenose cez USB. Interná CD mechanika z produkcie Technics je uložená vo zvukotesnom puzdre priamo v strede zariadenia, aby sa minimalizovali vibrácie a šum.

POZRITE SI: IFA 2015 | Technics EAH-T700 – elegancia s nepredstaviteľným rozsahom

Hudobný server ST G30 umožňuje navyše previesť vašu CD hudobnú knižnicu do digitálneho formátu (FLAC /WAV) bez kompresie. Technológia Bit-Perfect Ripping pritom zaisťuje verný prevod dát na úrovni bitov – ak sa pri prenose vyskytne chyba, proces sa opakuje. Vďaka tomu sa bez problémov dostanete z ľubovoľného zariadenia aj k staršej hudbe.

technics-st-g30.1

Keďže ide o hudobný server, systém ST-G30 je vybavený používateľským rozhraním s bohatým výberom funkcií. Umožňuje vytvárať hudobné knižnice pomocou aplikácie v smartfóne, editovať digitálne metadáta skladieb, alebo meniť najrôznejšie nastavenia. Ovládanie je veľmi jednoduché a používateľ si tak môže vychutnať svoju obľúbenú hudbu bez toho, aby musel zapínať počítač alebo notebook.

Obidva komponenty majú zhodnú šírku a výšku (Š: 430mm, V: 98,5 mm) a pevnú hliníkovú konstrukciu, takže sa dajú elegantne uložiť na seba. Môžu sa tak stať solídnym základom domáceho Hi-Fi systému, ktorý si rozumie s najnovšími streamovacími technológiami, rovnako ako s archívnymi nahrávkami obľúbených gramoplatní.

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Technics

Komentáre k článku