IFA 2015 | CAS-1 je kompaktný audio systém pre náročnejších používateľov

Sony sa tento rok počas výstavy IFA 2015 skutočne snažilo, okrem nových televízorov, smartfónov a walkmanu totiž predstavilo aj kompaktný audio systém CAS-1. Ten by mal osloviť náročnejších používateľov, ktorý chcú počas práce počúvať hudbu cez reproduktory, alebo slúchadlá.

Sony CAS-1

Kompaktné systémy sa tešia postupnému návratu vďaka notebookom, ktoré sa stávajú stále obľúbenejším zdrojom hudby. Sony CAS-1 pritom chce spojiť svety kompaktných Hi-Fi audio systémov a Hi-Fi slúchadiel.

Systém sa skladá z kompaktnej základne, v ktorej sa nachádza dvojica zosilňovačov. Jeden slúži pre pripojené reproduktory (S-Master HX) a druhý pre slúchadlá. Samozrejmosťou je podpora prehrávania audia vo vysokom rozlíšení (až do 24-bit/192 kHz).

Sony CAS-1

Pre pripojenie zdroja hudby k systému môžete využiť dvojicu USB vstupov (USB-A a USB-B), ale samozrejme nechýba ani možnosť bezdrôtového pripojenia. Pre jednoduchšie párovanie s vašim tabletom, alebo smartfónom je k dispozícii aj NFC.

Pre vysokú kvalitu prehrávania používa Sony CAS-1 vlastný LDAC kodek, ktorý je podľa výrobcu podstatne efektívnejší, ako bežné bezdrôtové prehrávanie. Pre pripojenie k systému môžete využiť aj aplikáciu Sony SongPal, ktorá je dostupná pre smartfóny s OS AndroidiOS.

Sony CAS-1

Pozrite siIFA 2015 | Sony NW‑ZX100HN Walkman vás naučí, ako znie HD audio

Reproduktory, ktoré sú k systému pripojené disponujú 14 mm výškovými reproduktormi a 62 mm stredobasovými reproduktormi. Bohužiaľ cena a ani dostupnosť nového systému Sony CAS-1 nebola zatiaľ oznámená.

IFA 2015

Foto: Sony, TECHBOX

Komentáre k článku