IFA 2014 | Ultra HD TV Sharp AQUOS série UD20 – najlepší obraz a zvuk

Modely Sharp série UD20 sú prvými televízormi tejto značky s rozlíšením 4K v Európe. Výnimočnú kvalitu obrazu a zvuku dokazuje prestížny certifikát firmy THX, ktorý tieto televízory získali. Televízory UD20 sú k dispozícii s obrazovkou s uhlopriečkami 60 a 70 palcov a premiéru majú práve na výstave IFA 2014.

sharp-ud20

Dokonalý obraz, excelentný zvuk

Certifikát THX 4K vyžadoval uskutočnenie približne 400 testov, zahŕňajúcich viac ako 1000 kontrolných bodov. Testy potvrdili, že najnovšie televízory UD20 4K Ultra HD LED dosahujú najvyššie štandardy kvality obrazu. Nový displej Sharp s inovovaným systémom podsvietenia Rich Colour Display pre vylepšenú paletu farieb a rovnomernosť jasu je schopný zobraziť viac sýtych a prirodzených farieb. Zelená krajina, hladina mora, aj odtieň pokožky teraz získajú to najprirodzenejšie podanie.

sharp-ud20-3

Certifikát THX je vyhradený len pre televízory s najlepšou kvalitou obrazu v danej kategórii a znamená, že displej televízora zobrazuje obraz verne, v súlade s originálom nahrávky.

Upscaler Sharp  Super High Resolution Image Engine zvyšuje rozlíšenie každého materiálu na 4K. Technológia riadenia obrazu Sharp Local Contrast Control zlepšuje kontrast a zvyšuje ostrosť detailov. Vďaka nej Vám neunikne žiaden detail, dokonca ani pri sledovaní tmavých cien. Procesor obrazu priebežne analyzuje zobrazované obrazy a riadi kontrast s presnosťou na jeden pixel. Pokročilý systém Resolution Control zas dynamicky upravuje nastavenia ostrosti, zaručujúc tým optimálnu kvalitu obrazu, nezávisle od jeho zdroja.

sharp-ud20-4

Za kvalitou obrazu nezaostáva ani kvalita zvuku. Pre sériu UD20 bol navrhnutý špeciálne systém Yamaha AudioEngine, integrujúci zvuk a obraz v kino- kvalite. Zároveň zvyšuje komfort počúvania nezávisle od polohy poslucháča.Vďaka systému Yamaha sa tiež podarilo zvýrazniť vysoké tóny, basy a dosiahnuť tak zvuk s úrovňou kvality, aká bola pre tenké TV nedosiahnuteľná.

Elegancia a inteligencia

Televízory Sharp AQUOS 4K UD20 sú pre tých, ktorí ocenia výnimočný a moderný dizajn. Nová séria sa vyznačuje užším rámom z brúseného hliníka, štíhlejším profilom elegantným podstavcom. Tento štýl sa vynikajúco hodí do každého prostredia.

Krásu obrazu si môžete vychutnať aj keď nesledujete TV program, alebo video. Vďaka režimu Wallpaper Mode môžete na obrazovke televízora prezentovať vlastné obrazy, alebo fotografie.

sharp-ud20-5

Vďaka vstavanému Wi-Fi môžete sledovať multimédiá z internetu – aplikácie, filmy, fotografie, ľubovoľné portály a služby. Materiály z vášho smartfónu a počítača budete mať vďaka technológii DLNA tiež vždy poruke. Vďaka aplikácii Aquos Mobile pre zariadenia s Androidom aj iOS môžete TV ovládať priamo z prenosných terminálov.

Zo zariadení s Androidom je k dispozícii navyše aj hlasové ovládanie televízora. Na obrazovke UD20 môžete zrkadliť aj zábery a aplikácie z vášho smartfónu alebo tabletu s OS Android, musí však podporovať technológiu Miracast.

sharp-ud20-2

Televízory zo série UD20 s uhlopriečkami  60” a 70” budú dostupné v predaji od septembra s odporúčanou cenou  3 499 EUR (LC60UD20E) a 4 999 EUR (LC70UD20E).

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Sharp

Komentáre k článku