IFA 2014 | TCL prekvapila zakriveným 4K UHD TV so 110“ obrazovkou + NAŽIVO

Napriek tomu, že u nás je málo známou značkou, čínsky koncern TCL Multimedia Technology Holdings Limited má pobočky a závody na viacerých kontinentoch. TCL je pritom skratkou z „The Creative Life“ a viacero noviniek dokazuje, že kreativita čínskej firme rozhodne nechýba.

TCL quantum dots

Pozrite si: Ultra HD telka za menej ako tisícku?! Ako inak z Číny

TCL je pravidelným účastníkom výstavy IFA v Berlíne a nebolo tomu inak ani tento rok, keď predstavila viaceré novinky. Zaujímavou bola napríklad 55-palcová televízia s rozlíšením 4K Ultra HD s plným farebným gamutom s použitím technológie kvantových bodov (quantum dots). Táto technika bola doteraz exkluzívnou záležitosťou v rámci technológie Sony Triluminos. Nuž, už nie je.

Televízor, ktorý TCL vyrába v spolupráci s QD Vision, by mal stáť „jednu tretinu OLED panelov“. Faktom však je, že ide stále o LCD panel s LED podsvietením a kvantové body pomáhajú „len“ zlepšiť farebné podanie.

tcl_7000r

Hlavnou feferónkou na dezerte účasti TCL na IFA 2014 však bol nepochybne zakrivený 4K TV panel s gigantickou 110 palcovou (279,4 cm) uhlopriečkou, ktorý si pripísal svetový primát.

Z odporúčanej pozorovacej vzdialenosti 3m poskytuje presvedčivý 3D obraz bez potreby okuliarov a sledovanie 3D filmov tak predstavuje skutočný pôžitok bez nutnosti obťažujúceho príslušenstva. Obraz má pri pozorovacom uhle 55 stupňov dokonalý kontrast, úroveň čiernej a aj vďaka zakriveniu je imúnny voči svetelným odrazom.

tcl_7000r-2

Povedané slovami výrobcu, TCL 7000R prinesie premietacie plátno z kina rovno do vašej domácej obývačky. Samozrejme, pokiaľ by ste akceptovali desivú cenu, za ktorú by sa mal tento TV panel predávať. Podľa portálu PROHARDVER pôjde o brutálnu čiastku 200 000 Euro. V obchodnom dome si tento čínsky unikát asi nepozrieme.

/tcl_7000r-3

V každom prípade TCL láme klišé o nekvalitných čínskych výrobkoch a do veľkej miery potvrdzuje aj pravidlo o kvalite za nízku cenu, ktorá sa dá od serióznych čínskych výrobcov získať. Spomeňme napríklad prvý 4K UHD TV s cenou pod 1000 eur. S obrovskou zakrivenou obrazovkou TCL 7000R výrobca dokázal, že môže súťažiť s takými gigantmi ako Samsung, LG, Sharp a Panasonic.

Tip: IFA 2014 | Samsung ukázal Note aj vo verzii s ohnutým displejom

Ale veď aj súťaží. TCL je celosvetovo tretia najpredávanejšia značka televízorov, aj keď veľkú časť produkcie dodáva na čínsky trh.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: TECHBOX, PROHARDVER, Forbes

Komentáre k článku