IFA 2014 | Svetlo budúcnosti: majster svetla predstavil Philips Hue Beyond

Royal Philips je globálnym lídrom v inováciách osvetlenia na mnohé spôsoby. Spomeňme napríklad variabilné, farebne tónované osvetlenie rámu televízorov Ambilight, alebo inteligentné LED žiarovky Philips Hue. Sadu Philips Hue s troma žiarovkami a riadiacou jednotkou komunikujúcou so smartfónmi predstavil výrobca už koncom roku 2012, ale aktuálne prichádza s jej podstatnou inováciou.

RECENZIAPhilips Hue stále patrí medzi to najlepšie medzi smart svietidlami

philips-hue1

RECENZIAPhilips Hue Go – prenosná štýlovka nielen pre domácnosť

Viac ako žiarovka

Ďalšia generácia inteligentného osvetlenia nesie názov Philips Hue Beyond a z hľadiska konštrukcie ide o podstatnú inováciu. V tomto prípade sa jedná o dvojité svietidlá s horným a dolným LED zdrojom, pričom obidve svetlá dokážu nezávisle meniť svetelné tóny a farebné spektrum.

Pozrite siPhilips Hue: Budiš svetlo, alebo ovládame osvetlenie iPhonom?

Osvetlenie je navyše ovládateľné zo smartfónu, pričom je možné prepínať medzi rôznymi svetelnými schémami a využiť viac ako 190 aplikácií tretích strán.

philips-hue2

Philips Hue Beyond sa vyrába v troch prevedeniach – ako stolná lampa, závesný luster a stropné svietidlo, takže sa dá aplikovať v rôznych typoch pracovných a oddychových priestorov.

philips-hue3

Lampa, ktorá informuje

Dátový tok pri novom osvetlení Philips Hue Beyond je na rozdiel od iných podobných aplikácií obojsmerný. V tomto prípade nejde len o to, že zo smartfónu môžete odosielať príkazy riadiacej jednotke lampy a meniť jej program, nastavenia a podobne. Lampa je zároveň v spojení so smartfónom a aplikácia vás pomocou definovanej zmeny svetla dokáže informovať o rôznych udalostiach.

Pozrite siPhilips doplní Ambilight v TV žiarovkami Hue do celej obývačky!

Diskrétne sa tak dozviete, že vám do schránky prišiel nový e-mail, alebo je na obľúbenej schránke k dispozícii nový dôležitý obsah. Ovládacie rozhranie v aplikácii je intuitívne, takže každý používateľ ľahko zvládne hru „svetla a tieňov“, programy farebných schém a svoje obľúbené nastavenia pre svetelnú pohodu. Samozrejme, daňou za komfort je v tomto prípade bezdrôtový prenos dát, ktorý nám už ale pravdepodobne aj tak „fičí“ kdesi v pozadí z domáceho Wi-Fi routra. Takže k relevantnému zvýšeniu expozície elektromagnetickým poľom z tohto zdroja zrejme nepríde.

philips-hue4

Na európskom a americkom trhu sa nové osvetlenie začne predávať už v priebehu septembra 2014. Nejde však o najlacnejšie riešenie. Štartovacia sada pre stolnú lampu Philips Hue Beyond sa bude predávať za 329 € a stropné svetidlo, rovnako ako závesný luster za 529 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Philips

Komentáre k článku