IFA 2014 | Sony Xperia Z3 Tablet Compact – tabletové pierko + NAŽIVO

Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Xperia Z3, svetlo sveta uzrel tablet s podobným dizajnom a rovnakou hardvérovou výbavou. až na fotoaparát, čo je však logické. Sony Xperia Z3 Tablet Compact má rozmery len 213 x 123 x 6,4 mm a hmotnosť neuveriteľných 270 gramov. Právom sa tak stáva najtenším a najľahším 8-palcovým tabletom na svete a pokoruje aj takých machrov, ako Apple iPad Mini 2, Samsung GALAXY Tab 8.4, LG G Pad 8.3 či Xiaomi MiPad. Rovnako je kráľom aj v hmotnosti, keďže žiadny konkurent nedokázal znížiť hmotnosť pod 300 gramov. Okrem toho je novinka odolná voči vode, prachu, vlhkosti… Nádhera.

Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Xperia Z3. Tešiť sa tak môžete na 4-jadrový Snapdragon 801 (2,5 GHz), 3 GB pamäť RAM, grafiku Adreno 330 a 16 GB internej pamäte rozšíriteľnou pomocou microSDXC karty. Z3 Tablet Compact ponúkne dátové spojenie cez sieť operátora (HSPA/LTE), v predaji však bude aj verzia len s dual-band Wi-Fi ac. Nechýba Bluetooth 4.0 a NFC. V prípade tabletu by sme ale uvítali aj IrDA port na ovládanie domácich A/V spotrebičov.

Novinka taktiež zaostáva fotoaparátom. 20,7 Mpx snímač z vlajkovej lode musíte oželieť a uspokojiť sa s 8,1 Mpx Exmor RS CMOS snímačom s Full HD videom a autofókusom, no bez LED blesku. Našťastie nechýbajú aspoň nové funkcie známe z modelu Xperia Z3. Nad displejom si našla miesto 2,2 Mpx webkamera. Podobne ako Xperia Z3, aj s novinkou bude možné používať ako vzdialenú obrazovku, na ktorú sa môžete pripojiť a ovládať svoje PS4 hry. Stačí ju pripojiť k PS4 cez domáce Wi-Fi s použitím bezdrôtového ovládača DUALSHOCK 4 a s hernou konzolou GCM10 Game Control Mount. Rovnako nechýba technológia DSEE HX pre vylepšenie zvuku či aktívne potláčanie okolitého hluku zabudované priamo v tele tabletu.

Potešujúcou správou je aj batéria. Tá má kapacitu slušných 4 500 mAh a podľa výrobcu vydrží 13 hodín prehrávania videa! STAMINA režim je samozrejmosťou. V predaji už túto jeseň sa objavia dve farebné verzie – čierna a biela. Cenu výrobca ešte nezverejnil.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Sony

Komentáre k článku