IFA 2014 | Sony Xperia E3 – stabilizovaný foťák v mobile pod 200 € + NAŽIVO

Sony nám na výstave IFA 2014 toho nadelilo dosť – nový vlajkový smartfón, jeho menšiu plne vybavenú verzia, kompaktný tablet, nové hodinky, náramok, profi fotoaparáty pripojiteľné k smartfónom… Nezabudlo sa ani na fanúšikov lacných smartfónov – prišiel nástupca Xperie E1, ktorý opravuje jej chyby a pridáva mnoho navyše.

Sony Xperia E3

Novinka vychádza z dizajnu vlajkových lodí, hoci vodeodolná nie je a zaostáva aj veľkosťou rámu displeja. Displej je samozrejme tiež menší – má uhlopriečku 4,5 palca, technológiu TFT a žiaľ nižšie rozlíšenie 480 x 854 pixlov, čo znamená jemnosť iba 218 PPI. Začiatočníkom to však postačí. Inak je výbava bezproblémová – procesor Snapdragon 400, 1 GB RAM-ka (konečne!), 4 GB rozšíriteľné úložisko, LTE či pomerne silná 2 330 mAh batéria. Spolu s úsporným procesorom a slabým displejom určite poskytne peknú výdrž.

Poriadnym skokom vpred je fotoaparát – z 3 Mpx stúpol na 5 Mpx, získal zaostrovanie, dokonca stabilizáciu (v tejto triede pomerne nadštandardná funkcia), video poskočilo z WVGA rovno na Full HD. Akurát selfie maniakov nepoteší iba VGA webkamera. Cenu novinky nepoznáme, ale na základe parametrov fotoaparátu a displeja očakávame umiestnenie pod Xperiu M2, teda predpokladáme úroveň tesne pod 200 €.

Sony Xperia E3

Sony Xperia E3

Sony Xperia E3

Sony Xperia E3

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: GSM Arena, Sony, TECHBOX

Komentáre k článku