IFA 2014 | Sony má malú Action Cam Mini aj s diaľkovým na vaše zápästie

Ako aj samotný názov Sony Action Cam Mini je model HDR-AZ1 najmenšou akčnou kamerou, akú kedy spoločnosť Sony predstavila. Samozrejme vďaka menším rozmerom sa bude kamera podstatne lepšie umiestňovať, či prenášať. Veľkosť však nie je všetko a tak je Action Cam Mini aj veľmi dobre vybavená.

RECENZIASony ActionCam FDR-X3000R – akčná kamerka s 4K Ultra HD videom

Sony Action Cam Mini HDR-AZ1

V podstate v nej nájdete rovnakú techniku ako v prípade väčšieho modelu AS-100V, akúrát v o 30% menšom tele. V podstate to znamená, že je schopná natáčania Full HD videa pri 60 fps, prípadne HD videa pri 120 fps. Samozrejme nechýba možnosť vytvárania fotografií v maximálnom rozlíšení 12 Mpx. Akú techniku využíva HDR-AZ1? V prvom rade je to objektív Steadyshot Zeiss a tiež procesor Bionz X. Video je nahrávané v novom kódeku X-AVC S, ktorý by sa mal postarať o podstatne čistejšie zábery.

Sony Action Cam Mini HDR-AZ1

Samotná kamera nie je vodotesná, odolná je oba voči pošpliechaniu. Ak sa teda budete chystať pod vodu, radšej využite služby púzdra, ktoré jej zabezpečí vodotesnosť do hĺbky 5 metrov. Keďže na samotnej kamere nájdete iba skutočne minimalistický displej pripravilo Sony diaľkové ovládanie, ktoré si pohodlne môžete umiestniť na ruku a okrem ovládania natáčania môžete aj sledovať čo kamera vidí.

Asi najväčšou nevýhodou oproti väčšej kamere je menšia batéria. Ak budete používať kameru so zapnutým Wi-Fi a pripojeným diaľkovým ovládaním Live View Remote môžete natočiť približne 70 minút, čo nie je veľa! Kamera Sony Action Cam Mini by sa v predaji mala objaviť v priebehu októbra, pričom jej predpokladaná cena sa pohybuje na hranici 250 eur. V balení by okrem kamery mal byť aj vodeodolný obal a malý statív.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Sony

Komentáre k článku