IFA 2014 | Sony HT-ST5 : aj soundbar môže mať silu uragánu

Slúchadlá a hudobné prehrávače nie sú jedinými tromfami, ktoré Sony predstavil vo svojej audio expozícii na výstave IFA. Ďalšou novinkou z oblasti Hi-Fi techniky je inovovaný soundbar HT-ST5 s bezdrôtovým subwooferom, ktorý sa môže stať nielen prostriedkom pre zdokonalenie televízneho zvuku.

sony-ht-st5

O čosi menšia verzia už skôr predstaveného soundbaru 42-palcového HT-ST7 má šírku 40 palcov a je určená pre TV panely s uhlopriečkou od 37 do 55 palcov.

Reproduktorová lišta obsahuje 9 reproduktorov pre 7.1 kanálový zvuk. Každý kanál má samostatný digitálny zosilňovač s výkonom 40W (v prípade HT-ST7 to je 50W na kanál) a bezdrôtový subwoofer komunikujúci cez Bluetooth má basový úder s výkonom 100W. Celkový výkon 380W už teda dokáže poriadne zatriasť bránicou a podporiť akčné scény z televíznej obrazovky.

sony-ht-st5-2

Ďalšie funkcie spoločné pre obidva soundbary HT-ST5 aj HT-ST7 zahŕňajú dekódovanie Dolby TrueHD / DTS-HD Master Audio a spracovanie zvuku Sony S-Force Front Surround.
Na pripojenie zdroja signálu slúžia vstupy HDMI 2.0, digitálny optický a koaxiálny a analógový vstup, pričom podporovaná je aj funkcia HDMI Audio Return Channel. Soundbar poskytuje podporu pass-through cez HDMI pre 3D video signál až do rozlíšenia 4K.

Pozrite si: Sony rozumie trhu. Reproduktory dostali NFC a Bluetooth

Bezdrôtová konektivita Bluetooth a NFC zjednodušuje párovanie. Systém je tak možné ovládať nielen pomocou štíhleho diaľkového ovládača, ale aj pomocou aplikácií v smartfónoch s iOS, aj s Androidom. Zároveň je možné prehrávať hudbu z externých služieb ako Pandora a Spotify.

Vylepšenie televízneho zvuku pomocou Sony HT-ST5 vás vyjde na odporúčaných 999,99 amerických dolárov (772 eur). Na trhu by sa mal objaviť do konca septembra 2014.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Engadget

Komentáre k článku