IFA 2014 | LG ponúkne solídny smartfón s 8 Mpx foťákom za 148 €

Na výstave IFA 2014 to našťastie nebolo iba o vlajkových lodiach, zaujímavých noviniek sa dočkali aj tí, ktorí chcú na kúpe smartfónu ušetriť. Napríklad taký LG L Fino za 148 € vyzerá vcelku sľubne.

LG L Fino

Základným parametrom, s ktorým sa spája možno najväčšia (i keď nie zvlášť veľká) nevýhoda zariadenia, je 4,5“ IPS displej. Dostal totiž slabšie rozlíšenie 480 x 800 pixlov, čo znamená iba 207 PPI. Pre náročnejších nemysliteľné, ale pre cieľovú skupinu (z ktorej to bude pre mnohých ešte stále iba prvý smartfón) viac než dostatočné. Pod kapotu LG osadilo štvorjadrový 1,2 GHz procesor (nevieme či Qualcomm Snapdragon 200, MediaTek alebo niečo iné), 1 GB RAM a 4 GB úložisko. Teda nič prekvapivé. Z hľadiska dát musíte oželieť LTE (to svedčí v prospech procesora nižšej kategórie), maximom je 21 Mbps HSPA+. Zato 8 Mpx fotoaparát by vôbec nemusel byť zlý, i keď VGA webkamera nadšencov selfie nepoteší. Do 11,9 mm hrubého tela sa zmestila iba 1 900 mAh batéria, jej výdrž však bude závisieť najmä od procesora, displej bude energie čerpať poskromnejšie.

LG L Fino

K základnému softvéru OS Android 4.4 a svojej známej nadstavbe výrobca pridal aj pár noviniek, resp. nie úplne štandardných funkcií. Gesto päste pred fotoaparátom aktivuje trojsekundovú samospúšť, podporované je zabezpečenie pomocou Knock Code a tiež puzdrá s okienkom QuickCircle Case. Front Camera Light, teda suplovanie blesku pri používaní prednej kamery pomocou rozsvietenia displeja, kvôli VGA rozlíšeniu príliš nevyužijete. No keď za takýto prístroj uznávaný výrobca pýta iba 148 € (a reálna cena môže byť ešte podstatne nižšia), niet sa na čo sťažovať. Akurát si treba počkať až do novembra.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: GSM Arena, LG

Komentáre k článku