IFA 2014 | Legenda Technics je späť. S novým referenčným systémom + NAŽIVO

Na berlínskej výstave IFA 2014 oznámila spoločnosť Panasonic návrat značky Technics na európsky trh. Kvalitné Hi-Fi zostavy sa začnú najskôr predávať na európskom vianočnom trhu, neskôr, začiatkom roku 2015, sa predaj rozšíri na globálny trh.

technics-r1-1

Na výstave IFA prezentovala oživenie známej značky nová riaditeľka celého projektu a známa japonská jazzová pianistka Michiko Ogawa. Nové produkty sú založené na koncepte „Technics Definitive Sound“, ktorý stavia na desaťročiach vývoja audiotechniky a značky.

technics-r1-3

Tento koncept stojí na troch pilieroch – &#039Accurate Digital Technology&#039, zaisťujúcej prenos signálu s presnou fázovou a výkonovou charakteristikou, &#039Noiseless Signal Technology&#039 pre dôkladnú redukciu šumu a &#039Emotive Acoustic Technology&#039 pre čistý zvuk a prirodzené podanie s rozsiahlou šírkou zvukového pásma a dynamiky.

technics-r1-4

Ako uviedla riaditeľka Technics Michiko Ogawa, novým sloganom staronovej značky  je „Znovu objavujeme hudbu“.

Na úvod Technics uvedie na trh dva nové rady produktov: referenčný systém R1 a prémiový systém C700. Referenčný rad R1 pozostáva z troch hi-fi audio komponentov pre špičkové hudobné zážitky:

stereo zosilňovač SE-R1, sieťový audio prehrávač SU-R1 a k tomu reproduktory SB-R1. Na podrobnejšiu technickú špecifikáciu si budeme musieť ešte počkať, zatiaľ si pozrite aspoň atmosféru reinkarnácie legendárnej značky.

technics-r1-set-front

Pripomeňme, že „referenčný“ je v audiotechnike označenie pre TOP produkty s reprodukciou na nerozoznanie od prirodzeného zvuku. Bude preto určite potešením počúvať obľúbenú hudbu prostredníctvom zostavy Technics R1.

technics-r1-set-front-top

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Panasonic, TECHBOX

Komentáre k článku