IFA 2014 | Externý disk, do ktorého pripojíte aj SD kartu + NAŽIVO

Žiaden fotograf sa nezaobíde bez priestoru, v ktorom uskladní všetky svoje fotografie. Dát je vyše hlavy. Neviete kam s nimi? Na IFA 2014 nám to prezradili.

WD My Passport Wireless

Či už ste spomínaný fotograf, alebo patríte medzi ľudí, ktorí fungujú digitálne už takmer vo všetkom – od fotografií, cez rôzne dokumenty, videá a iné, nie vždy vám stačí pevný disk vášho počítača. Možností je niekoľko, od skladovania dát na externých diskoch až po zálohovanie v tzv. „cloud“ službách. Na IFA 2014 sme videli ďalšiu z možností, bez využitia „cloudu“, ktorú ponúkol Western Digital, s názvom My Passport Wireless. V ponuke sú 2 TB bez zbytočných káblov, s možnosťou párovania až ôsmych zariadení.

WD My Passport Wireless

WD My Passport Wireless má možnosť využitia vlastného prístupového bodu pre pripojenie WiFi, pre váš mobilný telefón i tablet. Má svoju vlastnú nabíjaciu batériu, ktorá umožňuje 6 hodín umožňujúcich prehrávanie videa z disku a 22 hodín vydrží v pohotovostnom režime. Obsahuje aj malé prekvapenie, ktoré ocenia najmä fotografi. Ak totiž využívate do svojich digitálov a zrkadloviek SD karty, WD My Passport Wireless obsahuje slot na jej vloženie. Disk ovládate pomocou aplikácie My Cloud pre Android a iOS. Ak ste na počítači, stačí vám prehliadač.

WD My Passport Wireless

Ak ste tradicionalista a ste si istý iba pripojením prostredníctvom kábla, môžete sa napojiť cez USB 3.0.

WD My Passport Wireless

Vo WD e-shope si môžete už teraz objednať My Passport Wireless s veľkosťou 500 GB za 130 dolárov, 1 TB za 180 dolárov a 2 TB za 220 dolárov. Svojou ponukou sa možno vyrovná konkurenčným produktom, ale čím je odlíšiteľný, je práve slot na vloženie pamäťovej karty SD.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: TECHBOX, Western Digital

Komentáre k článku