IFA 2014 | Alcatel ohúril perfektným osemjadrovým phabletom + NAŽIVO

Zvyčajne to býva v technologickej oblasti tak, že menej známi výrobcovia bojujú o zákazníka skôr cenou a skutočné inovačné pokroky nechávajú svojim zabehnutým konkurentom. Draví ázijskí výrobcovia však dokážu neraz prekvapiť – útočia súčasne cenou aj inováciami.

Alcatel Hero 2

Asi tou najväčšou je v prípade Alcatelu Hero 2 jeho displej. Je to síce obyčajné 6“ Full HD IPS-ko (367 PPI), ale podľa výrobcu pokrýva až 90 % čelnej plochy. Tenké rámiky sú žiadaným a veľmi praktickým trendom, ale takto ďaleko to, pokiaľ vieme, ešte žiadny výrobca nedotiahol. Na výrobcu nižšej kategórie tiež zaujme fotoaparát – pri rozlíšení 13 Mpx/Full HD zaujme optickou stabilizáciou. Predná kamera má 5 Mpx.

Alcatel Hero 2

Mnohých iste ohúri aj osemjadrový procesor Mediatek, bežiaci až na 2 GHz. V tomto prípade ide skôr o marketing, dvojnásobný výkon oproti výkonným štvorjadrám konkurencie nečakajte, ale slimák to rozhodne nebude – aspoň vo viacjadrových úlohách bude veľmi rýchly. Pomáha si 2 GB RAM a 16 GB rozšíriteľným úložiskom. V dnešnej dobe už je samozrejmosťou podpora LTE do 150 Mbps.

Alcatel Hero 2

3 100 mAh batéria mohla byť väčšia, z hardvérového hľadiska však zaujme odolné sklo Dragontrail či oleofóbny povrch, ktorý zároveň má znižovať zachytávanie odtlačkov prstov. A tiež príslušenstvo – pribalený stylus, DJ-ský softvér spolupracujúci so špeciálnym krytom či malý Bluetooth telefónik použiteľný aj ako diaľkové ovládanie TV. Novinka sa má na trhu objaviť koncom mesiaca s cenou príjemných 350 €.

Alcatel Hero 2

Alcatel Hero 2

Alcatel Hero 2

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Alcatel, GSM Arena, TECHBOX

Komentáre k článku