IFA 2013 | Samsung Galaxy Gear – inteligencia na vašom zápästí + VIDEO

Samsung to počas výstavy IFA 2013 poriadne rozbalil. Okrem najvybavenejšieho smartfónu Galaxy Note 3 predstavil aj unikátne inteligentné hodinky Galaxy Gear, ktoré poskytnú úplne nové možnosti používania vášho smartfónu.

POZRITE SI: PRVÉ DOJMY z hodiniek Samsung Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear

Uvedenie inteligentných hodiniek Samsungom sme očakávali. Včera nastal ten správny čas a okrem najvybavenejšieho smartfónu Samsung Galaxy Note 3 predstavil kórejský gigant aj hodinky Galaxy Gear. Hodinky pôsobia už na prvý pohľad elegantne a žiadne výstrelky módy, teda okrem rôznych farieb na nich nenájdete. Dokonca by ste na nich zbytočne hľadali aj logo výrobcu. Takmer celú prednú stranu zaberá 1,63“ Super AMOLED displej s rozlíšením 320 x 320 pixlov. Ak sa pozrieme na špecifikácie, tak sa Galaxy Gear nemajú za čo hanbiť. Pod ich krytom totiž bije jednojadrové srdce s taktom 800 MHz, 4 GB úložisko a nájdete v nich aj gyroskop, alebo akcelerometer. Podľa Samsungu by mala integrovaná batéria hravo vydržať 25 hodín, takže sa pravdepodobne nevyhnete nabíjaniu minimálne každý druhý deň. Trošku zamrzí využitie, nakoľko Galaxy Gear budú kompatibilné iba s vybranými smartfónmi Samsung Galaxy.

Samsung Galaxy Gear

Samsung však svoje hodinky vybavil veľmi dobre. Priamo by mali podporovať viac ako 70 samostatných aplikácií, medzi ktorými nájdete napríklad počasie, Pocket, Evernote, alebo RunKeeper. O hlasové ovládanie sa postará asistent S Voice. Pomocou neho dokážete nielen zistiť aktuálne počasie, ale dokonca aj uskutočniť hovor. Gear totiž majú integrovaný mikrofón a reproduktor. Pri hovore tak nemusíte svoj telefón vôbec vyberať a pre prijatie hovoru postačí priblížiť hodinky k vašej tvári. Potešením je funkcia Smart Relay, ktorá sa postará o to, že správu alebo email rozčítaný na malom displeji môžete pohodlne dočítať na veľkom displeji vášho smartfónu. Na špióna sa budete môcť zahrať pomocou 1,9 Mpx integrovaného fotoaparátu, ktorý spustíte posunutím prstu po displeji. Nové hodinky Samsung Galaxy Gear by sa mali v predaji objaviť na konci septembra, pričom ich cena by sa mala na americkom trhu pohybovať na hranici 299 USD (226,25 €).

Samsung Galaxy Gear

Čo na nový Samsung GALAXY Gear hovorí Roman Calík priamo z Berlína?

„Samsung GALAXY Gear je príjemným oživením ponuky. Samsung nie je síce s hodinkami prvý, ale v jeho ponuke ide o prvé podobné zariadenie, ktoré je na prvý pokus vytvorené veľmi dobre. IFA sa pre Samsung stáva miestom, kde doslova výrobca vytvára nové segmenty trhu, spomeniem prvý GALAXY Note pred dvoma rokmi či prvý fotoaparát s OS Android – Samsung GALAXY Camera. Hodinky vyzerajú TECH a čistými líniami, dokonca s chýbajúcim logom Samsung na prednej strane, aj mimoriadne elegantne. Mrzel ma len remienok, ktorý pokazil výborný dojem svojím lacným vzhľadom a tiež i funkčnosťou, jednoducho kovové spony zapnutia hodiniek akosi nedržali pevne. Cez dotykový displej, maximálne jednoduché menu a jediné hardvérové tlačidlo sa hodinky výborne ovládajú. Všetky možnosti nastavení sú väčšinou tak veľké, že ich rukou trafíte na prvý pokus. Praktické je, že si môžete na hlavnom displeji nechať zobraziť napríklad počasie. Síce si neviem veľmi v praxi predstaviť využitie 1,9 Mpx fotoaparátu, ale možno sa z vás stane malý špión. Čo by som však uvítal je slot na SIM kartu, vďaka ktorému by ste hodinkami mohli takmer plnohodnotne nahradiť váš smartfón napríklad pri športovaní. Smartfón by jednoducho zostal doma a vy by ste boli na príjme len s hodinkami na ruke. Tiež mi chýbalo viac fitness funkcií či také maličkosti ako je meranie tepu, vlhkosti či teploty okolia… Neviem si predstaviť, aký návyk môžem na takýto druh TECH hračky získať, preto sa teším na reálne testovanie. Hovorí sa však, že inteligentné hodinky môžu byť po smartfónoch a tabletoch novým fenoménom modernej doby.”
Samsung Galaxy Gear

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2013 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Samsung, TECHBOX

Komentáre k článku