IFA 2013 | Originálny Alcatel s novým systémom notifikácií

Alcatel priniesol na výstavu IFA 2013 hneď štyri zaujímavé prístroje. Včera sme vás informovali o iba 7,4 mm hrubom modeli, dnes sa pozrieme na jeho rovnako veľkého kolegu.

Alcatel One Touch Idol Alpha

Alcatel One Touch Idol Alpha niektoré médiá označujú ako vlajkovú loď, určite však nejde o to najlepšie, čo Alcatel na výstave ukázal – minimálne z hľadiska výbavy. Po stránke dizajnu je to už iná vec. Idol Alpha sa môže pochváliť 7,5 mm hrubým telom s hliníkovým rámikom, no najmä priehľadnou hornou a dolnou časťou. Tá bude vďaka podsvieteniu rôznymi farbami slúžiť ako efektná informačná dióda. Výrobca Sony, ktorý „navystrájal“ asi najviac rôznych spracovaní LED diódy, tak dostal konkurenta.

 

Pokiaľ ste sa už rozhodli srdcom, ani výbava vás neurazí – hoci na špičku nedosahuje. 4,7“ displej s Dragontrail sklom má HD rozlíšenie, neznámy procesor štyri 1,5 GHz jadrá (niektoré zdroje uvádzajú 1,2 GHz), operačná pamäť 1 GB (alebo 2 GB?), 16 GB úložisko je rozšíriteľné. Nechýba LTE, fotoaparát s Full HD videom má 13 Mpx (alebo 12?). Ako vidíte, zdroje nie sú jednotné. Zhodujú sa v kapacite batérie (2 000 mAh), ktorá síce neohromí, ale do tenkého tela sa asi viac nevošlo. Android je vo verzii 4.2. Na trh by novinka mala prísť v poslednom štvrťroku, cenu však výrobca nezverejnil.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2013 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Alcatel, Engadget, Geeky Gadgets

Komentáre k článku