IFA 2012 | Samsung predstavil vlastný „Transformer“. Je lepší než od Asusu?

Dočkali sme sa odhalenia tajomného hybridného notebooku, ktorý je z kuchyne Samsungu. Video, ktoré len pár dní pred oficiálnym otvorením výstavy IFA 2012 obletelo svet a navnadilo fanúšikov, má svoj šťastný koniec.

Samsung ATIV Smart PC Pro

POZRITE SI: RECENZIA Samsung ATIV Smart PC

Windows 8 sa juhokórejský výrobca chystá naplno využiť. Len včera predstavil dvojicu hybridných notebookov, tablet a nový smartfón. Všetky produkty zdieľajú označenie ATIV. Tabletu ATIV Tab aj smartfónu ATVI S sa iste budeme čoskoro venovať aj v samostatných článkoch, teraz si predstavíme ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro. Svojou oddeliteľnou konštrukciou pripomínajú najmä známe tablety Transformer od Asusu. Modely Smart PC a Smart PC Pro sa dizajnom výrazne neodlišujú. Najväčšie rozdiely sa nachádzajú „vo vnútri“. Jednoduchší a iste aj lacnejší ATIV Smart PC obsahuje 11,6″ PLS obrazovku s rozlíšením 1 366 x 768 bodov. Ako procesor je osadený Intel Atom a spolupracuje s 2 GB RAM a integrovanou Intel HD grafikou. Vnútorná pamäť dosahuje 128 GB. Batéria s kapacitou 31 Wh má podľa výrobcu výdrž 13 hodín.

Samsung Smart PC

Predinštalovaný operačný systém je samozrejme Windows 8. K dispozícií budú mať používatelia aj sadu kamier s 8 Mpx a prednú s 2 Mpx rozlíšením. Hybridný počítač sa dokáže pripojiť na internet cez LTE resp. 3G a ovláda Bluetooth 4.0 či Wi-Fi 802.11 a/b/g/n. Na zariadení ďalej nájdete trojicu USB portov (jeden USB 3.0), microHDMI a microSD slot. Rozmery bez klávesnice činia 304 x 189,4 x 99 mm a hmotnosť 750 gramov. S klávesnicou narastie hrúbka na 19,9 mm a hmotnosť na 1,48 kg. Zaujímavosťou je dodávaná USB redukcia pre Ethernetový kábel.

Samsung ATIV Smart PC Pro

Pokročilejší ATIV Smart PC Pro používa taktiež 11,6″ PLS obrazovku, avšak s Full HD rozlíšením (1 920 x 1 080 bodov). Procesor zastupuje už výkonný Intel Core i5 spolu s 4 GB RAM a Intel HD grafikou. Nárast výkonu si zobral ako daň výdrž. Aj napriek silnejšej 47 Wh batérií dokáže „zostať pri živote“ počas 8 hodín. Kapacita úložného priestoru narástla na 256 GB. Zostatková výbava je totožná so Smart PC, teda Wi-Fi, Bluetooth, LTE/3G, 3x USB, microHDMI a microSD. Rozmery sú totožné avšak verzia Pro je o 2 mm hrubšia a cca 100 gramov tažšia. Presné údaje o cene či dostupnosti nie sú zatiaľ známe.

Samsung Smart PC

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Samsung, Techbox

Komentáre k článku