IFA 2012 | Samsung má 13,3“ notebook s rozlíšením 2 560 x 1 440

Ľady sa konečne prelomili a jeden z top výrobcov konečne ukázal notebook s poriadnym rozlíšením. V súčasnosti, keď ešte kraľuje prastaré rozlíšenie 1 376 x 768 a Full HD displejov v notebookoch je len ako šafránu, Samsung posunul hranice. Ukázal sympatický notebook deviatej série, ktorý má vysoko nadštandardné rozlíšenie.

Samsung Series 9

Samsung predviedol na výstave IFA prototyp notebooku s úžasne jemným displejom. Jeho najväčším rivalom bude iste MacBook Pro s Retina displejom. Ten dosahuje úctyhodné rozlíšenie 2 880 x 1 800 bodov a s čistým svedomím môžem povedať, že predstihol svoju dobu. Jediný konkurent, ktorý sa dokázal reálne priblížiť tomuto číslu je zatiaľ  Samsung. Síce sa jeho notebook zatiaľ nepredáva, no má na menšej 13,3″ uhlopriečke rovnakú hodnotu ppi (220) ako MacBook Pro s Retinou. Výborné!

Samsung Series 9

Rozlíšenie WQHD (2 560 x 1 440 bodov) na použitom, pozor tentoraz matnom, displeji by rád vo svojom notebooku videl nie jeden IT nadšenec. Ako systém bol nainštalovaný nový operačný systém Windows 8. Zdá sa, že ten sa z ultra vysokými rozlíšeniami na malých obrazovkách popasuje oveľa lepšie než predchodca Windows 7. Hardvérová zostava nie je známa, avšak stavbou hliníkového tela pripomína skôr ultrabook. Ani nebudem prirovnávať k akému inému produktu sa dizajn stále podobá, no v tmavej farbe vyzerá skutočne elegantne. Zatiaľ nie sú známe presné údaje o cene a ani dostupnosti.

Samsung Series 9

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Techbox, slashgear.com

Komentáre k článku