IFA 2012 | Pozrite sa na najväčšiu LED televíziu na svete

Ešte v júli sme vás informovali, že Sharp bude predávať najväčšiu LED televíziu. Na veľtrhu IFA 2012 sme konečne mohli zazrieť tento unikátny skvost. Škoda je len toho Full HD rozlíšenia, no na druhú stranu z výrobcom odporúčanej vzdialenosti vyzerá obraz nadmieru skvele.

Sharp AQUOS

Na berlínskom výstavisku sa črtala blízka budúcnosť, ktorá je najmä v rozlíšení 4K. Výrobca Sharp však predstavuje svoju vlajkovú loď, ktorá síce „brázdi vody Full HD“ (1 920 x 1 080 bodov), no iste sa nad hladinou udrží ešte šťastne dlho. Pre zopakovanie má ohromujúci LED panel s presne 90″, teda 229 cm uhlopriečkou. Mimochodom naživo vyzerá naozaj úchvatne. Odporúčaná vzdialenosť na sledovanie a vychutnanie obrazu je 3,5 metra. Obrovská televízia poskytne komfort nie jednému filmovému či športovému fanúšikovi. Posadiť pred ňu môžete aj celé mužstvo.

Sharp AQUOS

Hmotnosť TV dosahuje 64 kilogramov a hrúbka 12 cm. Ak sa pýtate na spotrebu, tá dosahuje podľa európskych noriem triedu A+. Televízia je samozrejme aj „inteligetná“ a platforma AQUOS NET+ poskytuje prístup na internet či možnosť inštalovania aplikácií. Vo vnútri sa taktiež skrýva digitálny HD tuner a množstvo konektorov od USB, HDMI až po starý SCART. A aby som nezabudol, technológia 3D je tu zastúpená aktívnou formou. Na európsky trh sa Sharp AQUOS s 90″ LED LCD obrazovkou dostane v lete 2013 za neuvedenú cenu. Neoficiálne informácie naznačujú približne sumu na úrovní 9 000 €.

Sharp AQUOS

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Techbox, Sharp

Komentáre k článku