IFA 2012 | HTC Desire X je smartfónom takmer pre každého + ŽIVÉ FOTO

HTC obohatilo svoju strednú triedu o nový prírastok, ktorý poslúcha na meno HTC Desire X. Jeho cieľom je vyplnenie medzery, ktorá vznikla medzi modelmi HTC One V a HTC One S.  Parametre na splnenie tohto cieľa mu dal výrobca viac než dobré.

HTC Desire X

POZRITE SI: RECENZIA HTC Desire X: Zlatá stredná cesta?

Nové HTC Desire X môžno označiť ako ideálny smartfón „na domáce žuvanie“, alebo smartfón, ktorý ponúkne dostatok výkonu za priaznivú cenu. Okrem kvalitnej konštrukcie by mal budúcich majiteľov Desire X nalákať aj kvalitným 4“ Super LCD displejom, ktorý by sa mal podľa výrobcu kvalitou svojho zobrazenia vyrovnať aj podstatne drahšiemu modelu HTC One X. V tejto kategórii smartfónov by asi nikto nečakal štvorjadrový procesor. Nie je teda prekvapením, že dostatok výkonu bude zaobstarávať dvojjadrový Qualcomm MSM8225 s taktom 1 GHz. Pre cieľovú skupinu je použitý procesor, ktorému bude pomáhať grafický čip Adreno 203, viac než dobrá voľba. Rovnako je tomu aj v prípade operačnej pamäte, ktorá ma kapacitu 768. Integrovaná pamäť o veľkosti 4 GB je tiež skôr základom, ale kto bude požadovať viac miesta môže si ju pomocou microSD kariet rozšíriť o ďalších 32 GB.

HTC Desire X

Skoro by sme zabudli. Operačným systémom nebude najnovší Android Jelly Bean, ale jeho predchodca Ice Cream Sandwich, ktorý bude skrytý pod kabátom grafickej nadstavby HTC Sense vo verzii 4.1. Ak by ste sa pre nový Desire X rozhodli, HTC vám poskytne cloudové úložisko s veľkosťou 25 GB na dobu dvoch rokov zadarmo. Integrovaný fotoaparát ponúkne maximálne rozlíšenie 5 Mpx, svetelnosť F/2.0 a samozrejme automatické zaostrovanie spolu s LED bleskom. Vďaka obrazovému procesoru označovanému ako HTC ImageChip budete môcť vytvárať HDR fotografie, alebo fotiť a natáčať video súčasne. Škoda len toho videa, ktorého maximálne rozlíšenie je 720 x 480 bodov. Aj v dátovej oblasti bude mať HTC Desire X čo ponúknuť. Okrem bežných súčastí ako Wi-Fi, GPS a podpory sietí tretej generácie sa našlo miesto aj na Bluetooth 4.0 modul. Tak ako sme si už u modelov tchajwanského výrobcu zvykli nemôže chýbať technológia Beats Audio, ktorá sa postará o kvalitný zvuk. HTC Desire X by mal byť od polovice septembra dostupný v bielom a tmavo-modrom prevedení za odporúčanú cenu 319 €.

HTC Desire X

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: HTC

Komentáre k článku