Hyundai Kona Electric SUV sľubuje dojazd až 470 kilometrov na jedno nabitie

ZDROJ | Hyundai

Blížiaci sa ženevský autosalón so sebou prináša aj prvé oznámenia ohľadne áut. Hyundai plánuje v Ženeve po prvýkrát predstaviť nový model elektrického SUV – Hyundai Kona Electric.

Elektrický subkompakt kombinuje dva aktuálne trendy – štýl SUV a ekologickú mobilitu. Elektromobil láka hlavne na dojazd, ktorý má byť od 300 kilometrov po spomínaných 470 km na jedno nabitie.

Najväčší dojazd samozrejme zväčša platí len na papieri a dosiahnete ho tak len keby ste jazdili po rovine konštantnou rýchlosťou. Pri zapnutej klíme a horskej ceste to môže byť skôr tých 300 km. Čo sa týka zrýchlenia, Hyundai Kona Electric by mal dosiahnuť 100 km za hodinu z 0 v priebehu deviatich sekúnd.

ZDROJ | Hyundai

Pozrite siHyundai i30N Performance – nebyť uší, obsmejem si šťastím hlavu

Nabíjanie na bežnej zásuvke trvá šesť hodín a na DC rýchlonabíjačke za 54 minút nabijete 80 % batérie. Po stránke technológií, Hyundai Kone Electric bude disponovať funkciou Apple CarPlay, Android Auto, Qi bezdrôtové nabíjanie heads-up displej a 7″ infotainment systém.

Okrem Hyundai Kona plánuje automobilka predstaviť aj Hyundai NEXO, prvé SUV poháňané palivovým článkom na vodík. V Ženeve sa však môžeme tešiť aj na štvrtú generáciu Santa Fe, v ktorom budú prezentované moderné bezpečnostné prvky.

Hyundai Santa FeZDROJ | Hyundai

Hyundai tiež plánuje predstaviť nové technológie konektivity Internet of Things (IoT), v rámci ktorých bude integrovaná funkcia rozpoznávania hlasu, umelej inteligencie či monitorovanie stresu vodiča.

Hyundai NexoZDROJ | Hyundai

Pozrite siHyundai odhalil novú generáciu modelu Santa Fe

Na ženevskom autosalóne budú vystavené aj špeciálne edície modelov Hyundai i10, i20, i30 a Tucson s označením Go! Každý model novej limitovanej edície Go! bude mať exkluzívnu modrú farbu karosérie Champions Blue, symbolizujúcu majstrovstvá vo futbale, ktoré sa uskutočnia toto leto v Rusku.

Cenová ponuka nového Hyundai Kona Electric zatiaľ oznámená nebola, no vozidlo by sa na európskych trhoch malo objaviť koncom roku 2018. Neskôr by sa malo tiež objaviť v USA.

ZdrojVerge

Komentáre k článku