Hyundai i30 Fastback – videli sme ako vzniká a jazdí bestseller

Mali sme jedinečnú možnosť vyskúšať si najštýlovejšiu verziu obľúbeného modelu Hyundai i30 s označením Fastback. Vôbec prvýkrát kórejský výrobca prichádza s prevedením päťdverového kupé a musíme uznať, že sa novinka tvorcom mimoriadne vydarila.

https://www.youtube.com/watch?v=Ex5ajcee0TY

Pozrite siHyundai i30 Fastback – jazdili sme štýlové coupé, ktoré si môžete dovoliť

Hyundai i30 Fastback na ceste neprehliadnete, najmä ak si vyberiete Clean Slate farbu karosérie, s ktorou sme mali možnosť jazdiť aj v španielskej Valencii. Rozhodne milým prekvapením je i cena, v dlhodobej akciovej ponuke za novinku zaplatíte v základe 15 890 €, no veľmi dobre vybavená motorizácia 1,4 T-GDi vo výbave STYLE vás vyjde na 19 990 €. A to je veľmi dobrá ponuka.

ZDROJ | Hyundai
ZDROJ | Hyundai

Interiér novinky sa veľmi od klasickej i30 či i30 kombi nelíši. Môžete sa tak tešiť na kvalitné materiály s výborne tvarovaným volantom s možnosťou ovládania adaptívneho tempomatu priamo na volante. Nám sa páči aj panel dvojzónovej klimatizácie, ktorý pôsobí až prémiovým dojmom, rovnako nás teší veľký 8-palcový dotykový displej navigačného systému, kde nechýbajú LIVE Services služby

Škoda len, že aj v tomto prípade je natočený smerom od vodiča. Výhodou však je podpora Apple CarPlay či Android Auto, a dokonca si užijete aj priehradku s možnosťou bezdrôtového nabíjania smartfónu. Výhodou je aj pomerne veľký batožinový priestor – 450 litrov s výborným prístupom vďaka otváraniu aj zadného okna určite oceníte.

Na fotografii nižšie sa pozeráte na model Hyundai i30 Fastback v životnej veľkosti precízne vytvorený z polystyrénu. Takto totiž vzniká dizajn nových modelov, kým sa reálne vyrobia a dostanú do predaja. Ako vidíte, krivky zadnej časti sú mimoriadne dynamické.

Prekvapením sú aj užšie zadné LED svetlá, ktoré zvýrazňujú športový vzhľad i30-ky vo verzii Fastback. Na modeli chýba jedine nápis Fastback pod logom Hyundai, ktorý originálu dodáva poriadny punc luxusu.

ZDROJ | Hyundai

Úprimne? Vo Valencii sa mi splnil sen – vždy som si chcel vyskúšať tvarovanie automobilu tak, ako to robia veľké dizajnérske štúdiá automobilových výrobcov. Tvary i30 Fastback síce už boli v čase našej návštevy známe, no až tu pochopíte, aké je náročné dbať na každý detail.

Kým sa vyrobí reálny automobil, podobných modelov vzniknú desiatky. Vedeli ste, že inšpiráciou pre Fluidic Sculpture dizajn automobilov Hyundai (aktuálne už vo verzii 2.0) boli piesočné duny? Karoséria Hyundai i30 Fastback bola navyše inšpirovaná aj automobilmi typu Gran Turismo.

ZdrojTECHBOX JAR 2018

Komentáre k článku