HyperScorpion – elektrický bicykel v štýle mopedu

ZDROJ | JuicedBikes

Hybridy medzi elektrickými bicyklami a motorkami sú novodobým trendom, ktorý naberá na popularite. Novinkou je napríklad HyperScorpion, elektrický bicykel, ktorý na prvý pohľad pripomína moped.

Po dizajnovej stránke tak môžete očakávať veľké sedadlo, terénne kolesá, blatníky a masívny predný svetlomet so svietivosťou 2 000 lúmenov. Na riadidlách nájdeme LCD displej s ovládacími prvkami a informáciami o dojazde.

ZDROJ | JuicedBikes

Pozrite siXiaomi e-mopedy A1 a A1 Pro ponúknu dojazd do 70 km, ale aj kameru a displej

Bicykel dosahuje maximálnu rýchlosť 48 kilometrov za hodinu a dojazd by mal presiahnuť 120 kilometrov na jedno nabitie. O pohon sa postará 1 000 W Bafang motor, ktorý je napájaný 52V/19.2Ah batériou. Celková hmotnosť bicyklu aj s batériou je okolo 45 kilogramov, čo je dvakrát viac ako má bežný elektrický bicykel. Nosnosť je 125 kilogramov.

Oproti bežnému bicyklu na tomto hybride nájdeme aj klaksón a smerové svetlá. Nechýba odpruženie a hydraulické brzdy. Samotná batéria je umiestnená na ráme bicyklu a dá sa vybrať a nabíjať zvlášť. Výhodou bicyklu je zadný nosič na upevnenie tašky. K dispozícii je aj model s úložným miestom pod sedadlom.

ZDROJ | JuicedBikes

Pozrite siDelfast Prime 2.0 – elektrický bicykel s dojazdom takmer 400 kilometrov

Moped skrížený s bicyklom sa dá predobjednať už teraz za cenu 2 899 dolárov. Dodanie je naplánované na júl 2020. Plnohodnotná cena je nastavená na 3 499 dolárov. HyperScorpion je dostupný v troch farebných spracovaniach – modrom, čiernom a striebornom. Bezplatná dodávka je zatiaľ iba v rámci USA. Bicykle sa vyrábajú v Číne, no napriek pandémii by mala dodávka doraziť načas.

Finálna cena je dosť vysoká v porovnaní so značkovými elektrickými bicyklami. Na druhej strane HyperScorpion ponúka väčšiu rýchlosť a pravdepodobne aj zvýšenú pohodlnosť oproti inými bicyklom.

ZDROJ | JuicedBikes

ZdrojJuicedBikes

Komentáre k článku