Hyperloop One odhalil plány pre 9 európskych tratí!

ZDROJ | Hyperloop One

Hyperloop vám asi už netreba predstavovať. Na tomto novom type extrémne rýchlej pozemnej dopravy v rúrach pracujú dve nezávislé a takpovediac i konkurenčné spoločnosti – HTT a Hyperloop One. Práve druhá menovaná odhalila plány pre európske trate.

https://www.youtube.com/watch?v=HHLNI-m-Xa4

Plány vzišli zo súťaže Global Challenge, ktorú spoločnosť Hyperloop One vyhlásila ešte minulý rok. Cieľom bolo získať priaznivcov nového typu dopravy, ktorí by radi spojili konkrétne miesta po celom svete. Tých európskych je veľké množstvo. Keby ich Hyperloop vybudoval všetky, tak musí postaviť desiatky tisíc kilometrov nových tratí.

Aj preto experti z Hyperloop One vybrali len 9 konkrétnych tratí, ktorými a bude spoločnosť zaoberať v najbližšej budúcnosti ako možnými prvými traťami v Európe. Zámer bol ohlásený počas konferencie Vision for Europe v Amsterdame.

Pozrite siHyperloop One má postavenú testovaciu trať v Nevade

Trate Hyperloop One pritom nebudú využívané len pre cestovanie, ale aj dopravu tovarov. Medzi 9 ohlásenými traťami sa objavili napríklad trate spájajúce Korziku a Sardíniu, Estónsko a Fínsko či Španielsko a Maroko. V tabuľke nižšie si môžte pozrieť vybrané trate a ich celkovú dĺžku.

Tá má byť cez 6 000 kilometrov, pričom spojí 44 miest, z ktorých budú môcť používať Hyperloop desiatky miliónov ľudí z ich okolia.

Trať Dĺžka
Korzika – Sardínia 451 km
Estónsko – Fínsko 90 km
Nemecko 1 991 km
Poľsko 415 km
Španielsko – Maroko 629 km
Holandsko 428 km
UK Sever – Južný konektor 666 km
UK Northern Arc 545 km
Škótsko – Wales 1 060 km

Slovensko v zozname nie je. Dôvod je ale jednoduchý. Hyperloop One je práve druhá spoločnosť, ktorá je konkurentom Hyperloop Transporation Technologies, ktorá oznámila svoje zámer na Slovensku začiatkom roka.

Pozrite siHyperloop chce spojiť Bratislavu, Brno a Prahu. Cesta potrvá pár minút

ZDROJ | Hyperloop One

ZdrojHyperloop One

Komentáre k článku