HyperDisk – miniatúrny SSD disk, ktorý sa vám zmestí do vrecka

ZDROJ | HyperDisk

Napriek tomu, že cloudové úložiská sú oveľa efektívnejšie a jednoduchšie na obsluhu, SSD disky naďalej dominujú. Na crowdfundingovej stránke Indiegogo sa objavil projekt kompaktného disku HyperDisk.

Ten poteší najmä malými rozmermi a tiež rýchlosťou načítania a zapisovania údajov, ktorá má dosiahnuť 1 GB za sekundu. Znamená to, že pokiaľ máte napríklad hodinové 4K Ultra HD video, ktoré má približne 20 GB, na HyperDisk ho prekopírujete za približne 20 sekúnd. To všetko pri hmotnosti 45 gramov a rozmeroch 66,73 mm x 37,90 mm x 10,76 mm.

ZDROJ | HyperDisk

Pozrite siNový prenosný SSD disk od Samsung odomknete odtlačkom prstu

Okrem bežných PC, je HyperDisk kompatibilný s iPadom, počítačom Mac, Windows PC a Android zariadeniami. K iOS zariadeniam je potrebný vhodný adaptér, ktorý by mal byť súčasťou balenia.

Ďalším plusom HyperDisku je hlučnosť, ktorá je podľa výrobcu nulová. Jediným nedostatkom môže byť odolnosť. SSD disk zvládne nárazy, no napríklad voči vode odolný nie je. Disk bude k dispozícii v dvoch farebných spracovaniach – bielom a čiernom.

ZDROJ | HyperDisk

Pozrite si8 TB externý SSD disk? SanDisk ukázali prototyp, 1 TB USB-C kľúč je realitou

Pokiaľ vás tento šikovný SSD disk zaujal, kúpiť sa dá za 86 € pri verzii s 512 GB a za 135 € pri verzii s 1 TB. Na predaj je aj 2 TB verzia za 234 €, ktorá má aj o niečo vyššie rozmery a hmotnosť.

2 TB verzia má na rozdiel od menších úložísk zabudovaný typ pamäte DRAM. Treba pripomenúť, že ide o zvýhodnené ceny počas crowdfundingu a výsledné ceny budú o približne 50 % vyššie. HyperDisk by mal byť pre tých, ktorí si ho objednali teraz, doručený v apríli 2020.

Napriek tomu ide o výborné ceny, keď si HyperDisk porovnáte s bežnou konkurenciou dostupnou na trhu, ktorá ponúka SSD disky, ktoré sú väčšie, drahšie a nie vždy kompatibilné so všetkými platformami.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku