Hyper začal predávať 100 W USB-C nabíjačku. Je mimoriadne malá a efektívna

ZDROJ | Hyper

Sanho Corporation a jeho známa značka Hyper včera predstavili novú nabíjačku Hyper Juice, ktorá prináša svetové prvenstvo s použitou technológiou nitridu gália (GaN).

HyperJuice GaN 100W USB-C Charger je veľká ako platobná karta a dokáže rýchlo nabiť až 4 pripojené zariadenia. Výrobca sa konkrétne zmieňuje o notebookoch, tabletoch, smartfónoch a mobilných zariadeniach.

Pozrite siNový USB-C rozbočovač od Hyper prináša 100 W výkon a 4K/60 Hz výstup

Nový polovodičový materiál GaN je menší, rýchlejší a efektívnejší ako tradičný kremík používaný v súčasných nabíjačkách.

Spomínané štyri porty umožňujú vďaka inteligentnému systému 2 x napájanie USB-C 3.0 (max. do 100 W) a 2 x USB-A 3.0 s rýchlym nabíjaním (max. do 18 W). Veľkou výhodou Hyper Juice je jej špičková energetická účinnosť, ktorá sa vraj vyšplhala na 95 %.

ZDROJ | Hyper

Zaujímavé je, že nabíjačka sa o priazeň používateľov uchádzala v crowdfundingovej kampani. HyperJuice GaN získala viac než 3,3 milióna dolárov na serveroch Kickstarter a Indiegogo. Takmer všetky tieto objednávky boli už vybavené (cca 40 000) a až teraz je k dispozícii vo voľnom predaji.

Rozmery nabíjačky sú 85,3 x 60,8 x 28,9 mm pri hmotnosti 208 gramov. HyperJuice GaN funguje s napätím 100 až 240 V pri 2,4 A.

ZDROJ | Hyper

V zariadení sú zabudované skladacie napájacie konektory pre americké zásuvky a adaptéry typu G a typu C sú zahrnuté kvôli kompatibilite s zásuvkami v iných krajinách, napríklad aj v Európe.

Novinka je ako stvorená na letné cestovanie, i keď jej cena rozhodne nepatrí medzi najnižšie. Predáva sa totiž za 99,99 dolárov, ak sa zaregistrujete, môžete získať 10 % zľavu.

ZdrojHyper

Komentáre k článku