Hyper ukázal svoj 15-portový hub pre MacBook Pro. Podporuje až 3 4K displeje

ZDROJ | HyperDrive

Spoločnosť Hyper, ktorá sa zaoberá rôznymi hubmi, začala predávať svoj najnovší hub s dlhým názvom HyperDrive 4K Multi-Display Docking Station. Hub je určený pre model MacBook Pro od 13-palcovej verzie až po tú 16-palcovú.

Pozrite siHyperDrive – praktický Hub pre váš nový MacBook

Nedávno spoločnosť Apple ukázala nové modely MacBookov Pro v 13 a 16-palcovej verzii. Najväčším prekvapením okrem odstránenia touchbaru bol návrat portov, ktorých sa Apple v roku 2016 zbavil.

Dostali sme späť HDMI konektor, čítačku SD kariet a obľúbený MagSafe. Profesionáli sa určite potešia, ale nadšení nebudú tí, ktorí už majú nakúpené redukcie k predošlej generácii.

Až 15 konektorov

Presne aj pre týchto používateľov si Hyper pripravil až 15-portový hub, ktorý sa k MacBooku Pro pripája pomocou USB-C konektora. Aby mohli byť aktívne všetky porty je potrebné hub pripojiť dvojicou USB-C konektorov.

Hub má hliníkovú konštrukciu a hmotnosť 241 alebo ,v prípade väčšej verzie, 282 gramov. Dĺžka prepojovacieho kábla je jeden meter.

Dokovacia stanica je veľkosťou rovnaká ako šírka kompatibilných MacBookov Pro. Keďže sa umiestňuje pod notebook, tak príjemne nadvihne klávesnicovú časť pre lepšie písanie a aj odvod tepla je o niečo účinnejší.

ZDROJ | HyperDrive

K dispozícii sú tri HDMI a tri DisplayPort porty, z ktorých všetky podporujú pripojenie 4K displejov s frekvenciou 60 Hz. Používateľ môže naraz zapojiť až tri 4K displeje rôznou kombináciou týchto portov.

Túto šesticu dopĺňa internetový konektor, 100-wattové nabíjanie pomocou USB-C, dva ďalšie USB-C, tri USB-A konektory a čítačka SD aj microSD kariet s podporovanou rýchlosťou 104 MB/s.

ZDROJ | HyperDrive

Spoločnosť Hyper hovorí, že tento hub je kompatibilný s modelmi MacBook Pro od roku 2016. S kompatibilitou by nemal byť problém ani v prípade pripojenia zariadení s Windowsom alebo operačným systémom Chrome OS.

Cena a dostupnosť

Hub HyperDrive 4K Multi-Display Docking Station je aktuálne dostupný na portáli Indiegogo. Počiatočná suma verzie kompatibilnou s 13 a 14-palcovou verziou MacBooku Pro bude stáť 124 dolárov.

Väčšia verzia pre 15 a 16-palcový MacBook bude za cenu 149 dolárov a produkty budú odolané v decembri. Po uvedení na trh sa koncová cena dvihne na 249,99, respektíve 299,99 dolárov.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku