Hydrus VR – zaujímavá 8K kamera vhodná aj pod vodnú hladinu

ZDROJ | Hydrus

V prípade, že obľubujete natáčať pod vodou, pravdepodobne ste sa stretli s tým, že zábery z väčšiny kamier z pod vodnej hladiny nemusia byť najkvalitnejšie. To chce zmeniť zaujímavá kamera Hydrus VR.

Kamera sľubuje až 8K rozlíšenie a výborné schopnosti natáčania pod vodnou hladinou. Za kamerou stojí firma Marine Imaging Technologies a okrem perfektného rozlíšenia, kamera natáča 360° videá.

Najväčším lákadlom je možnosť ponorenia, keďže kamera vraj dokáže natáčať zábery až do hĺbky 300 metrov, kde môžu byť svetlené podmienky okolo 0,004 lux. Vďaka Sony senzorom zvládne kamera Hydrus VR natáčať s ISO 409 600.

ZDROJ | Hydrus

Pozrite siČo je to 8K a kedy sa udomácni v našich obývačkách?

Výhodou tiež je dlhá životnosť batérie, ktorá sľubuje až 2 hodiny v režime natáčania, no vďaka špeciálnemu modulu sa dá výdrž zväčšiť až na 8 hodín. Kameru samozrejme viete integrovať aj na robotické ramená, keďže človek sa do 300-metrovej hĺbky pravdepodobne nepotopí.

Tomuto vravíme budúcnosť virtuálnej reality. Unikátne 360° zábery v rozlíšení 8K z neprebádaných miest, kde môže byť samotné natáčanie veľmi problematické.

To, čo pravdepodobne zaujíma všetkých, oznámené nebolo. O dátume vydania ani cene sa spoločnosť zatiaľ nepochválila, no môžeme očakávať, že kamera Hydrus VR lacná rozhodne nebude. Určená skôr bude profesionálnym štábom, ktoré ju budú využívať na natáčanie dokumentárnych filmov.

ZDROJ | Hydrus

Pozrite siPanavision sa vracia, predstavil kameru s 8K záznamom

Pre nás bežných smrteľníkov budú zaujímavejšie finálne zábery, ktorých sa dočkáme a z ktorých vznikne jedinečný VR zážitok.

„Filmový VR zážitok je ďalším krokom neustále vyvíjajúcej sa umeleckej snahy ukázať ľuďom unikátnu cestu, ktorá ovplyvní všetky ich predstavy a zmysly, nielen ukáže zaujímavé podmorské zábery,“ vyjadril sa Evan Kovac, zakladateľ firmy Marine Imaging Technologies.

ZdrojPR Web

Komentáre k článku