Nikolaj Coster-Waldau zo seriálu Hra o tróny mapuje Grónsko pre Street View

ZDROJ | Google

Filmové, hudobné alebo iné hviezdy svetového šoubiznisu žijú mimo povolania svoje vlastné životy. Niektorí podľahnú vlastnej sláve a utápajú sa v alkohole, drogách, aférach… No sú aj takí, ktorí zasväcujú svoj život pomoci druhým, ochrane prírody a pod.

Pozrite siGoogle Earth Timelapse ukazuje, ako sa Zem zmenila za 32 rokov

https://www.youtube.com/watch?v=fp3L7Sy9Sp0

Reprezentantom tej druhej skupiny je aj Nikolaj Coster-Waldau, hviezda seriálu Hra o tróny, ktorý sa stal nedávno aj Goodwill ambasádorom Organizácie spojených národov.

Pozrite siGoogle bude svoje dátové centrá a kancelárie zásobovať obnoviteľnou energiou

Nikolaj zachytil prostredníctvom Google Street View prekrásne, no meniace sa prostredie v Grónsku. Grónsko je totiž jednou z krajín, kde je možné z prvej ruky vidieť dôsledky globálneho otepľovania.

ZDROJ | Google

Grónsko je pre Nikolaja Coster-Waldaua jeho druhým domovom a v dôsledku klimatických zmien sa miesta raz pokryté ľadom odkrývajú.

Pozrite siGoogle Mapy zobrazujú už aj dostupnosť pre hendikepovaných

Nikolaj spolu so Street View tímom navštívili túto prekrásnu krajinu, aby zachytili dramatické zmeny odohrávajúce sa v Grónsku. Nik prešiel mnohými prírodnými a kultúrne známymi lokalitami a Trekkerom, špeciálne upraveným batohom pre zbieranie snímok pre službu Street View, nasnímal meniace sa Grónsko.

Južné GrónskoZDROJ | Google

Klimatické zmeny zasiahli najmä štruktúru zamŕzania a topenia sa ľadovcov, naštrbili tým ekonomiku najväčšieho ostrova na svete a tiež životný štýl Inuitov, ktorí sa po stáročia živili lovom a rybárstvom.

Mesto Igaliku, GrónskoZDROJ | Google

V ukážkach prehliadky Street View si môžete pozrieť známe mesto Igaliku, alebo geotermálne pramene na vzdialenom ostrove Uunartoq, s pohľadom na ľadovce a zasnežené kopce a poprechádzať sa po najväčšom ostrove našej planéty.

Geotermálne pramene na vzdialenom ostrove Uunartoq, GrónskoZDROJ | Google

Na záver si vo videu Google Earth Timelapse pozrite, ako sa Grónsko menilo v priebehu rokov 1984 až 2016.

https://www.youtube.com/watch?v=r4Z1BKKMe48

ZdrojGoogle

Komentáre k článku