Husqvarna Automower 435X AWD zvláda sama kosiť aj kopce so sklonom 70%

ZDROJ | Husqvarna

Husqvarna Automower 435X AWD je najnovším prírastkom do segmentu plne automatických robotických kosačiek trávy. Najnovší model pridáva nielen nové funkcie, ale aj nové schopnosti. Vďaka pohonu všetkých 4 kolies a unikátnemu dizajnu dokáže kosiť kopcovitý terén so sklonom do 70%, čo predstavuje 35° svah. Ovláda sa, samozrejme, cez mobilnú appku.

ZDROJ | Husqvarna

Nová robotická kosačka od Husquarny je top modelom, ktorý ocenia hlavne tí najnáročnejší s pomerne veľkými pozemkami. Kosačka je totiž stavaná na kosenie až 3 500 m2, čo sa bežne kosí malou traktorovou kosačkou. Tú ale musí ovládať človek a stojí zhruba rovnako, ak nie ešte viac. V prípade Husqvarna Automower 435X sa netreba o nič starať.

Dokonca sa nemusíte ničoho báť ani v prípade, že váš trávnik je v kopcovitom teréne. Husqvarna Automower 435X AWD zvláda ľavou-zadnou sklon 70%, čo predstavuje zhruba 35° uhol.

https://www.youtube.com/watch?v=fvY3Jhil0LU

Kĺbový dizajn novej kosačky je nielen unikátny, ale aj funčkný. Práve ten zaručuje, že kosačka sa dokáže pohybovať aj v komplikovanom teréne. Na základné nastavenie slúži nový viacsmerový joystick, na ďalšie ovládanie poslúži mobilná appka Automower Connect.

Na orientáciu využíva nielen kábel v zemi, ale aj GPS. GPS zároveň slúži aj na jej zabezpečenie, no ochránená je aj PINom a alarmom. V prípade krádeže 435X vie poslať svoju polohu do smartfónu. GPS je ale primárne využívané počas kosenia, aby kosačka vedela, kde už kosila a kde ešte nie.

ZDROJ | Husqvarna

O chod sa stará 3-fázový bezkefový elektromotor a 5 Ah batéria, ktorá dodá dostatok energie na 100 minút kosenia. Batéria sa podľa výrobcu nabije len za 30 minút. Za hodinu je kosačka schopná pokosiť zhruba 150 m2, maximum je spomínaných 3 500 m2, v takom prípade ho kosí na takmer 17-krát. Robí to po častiach a postupne. Šírka záberu je iba 22 cm, výška kosenia od 30 do 70 mm.

ZDROJ | Husqvarna

Husqvarna Automower 435X AWD sa nabíja taktiež automaticky. Do nabíjačky cúva menšou časťou tela. Na opačnej strane má efektné LED svetlá, ktoré jej dodávajú vzhľad automobilu. Zaujímavo znie aj 5 rôznych štartovacích miest čo sa hodí pre veľmi veľké pozemky. Hlučnosť kosačky výrobca udáva na 62 dB. Rozmery sú 93 x 55 x 29 cm, hmotnosť je niečo vyše 17 kg.

ZDROJ | Husqvarna

Novinka sa našom trhu bude predávať s cenou 4 999 €. Nie je to vôbec málo, ale má zvládať to, čo veľké kosačky, ktoré musí obsluhovať človek, ktorého čas tiež niečo stojí.

ZDROJ | Husqvarna

ZdrojHusquarna

Komentáre k článku