HumOn – aplikácia pre hudobníkov bez štipky talentu?

Hudbu pomocou rôznych programov a aplikácií dnes môže tvoriť každý, no bez praxe a talentu to nejde, alebo áno? Aplikácia HumOn vám umožní tvoriť piesne z obyčajného hmkania.

Typickým príkladom pre jednoduchú tvorbu hudby cez telefón má byť aplikácia GarageBand pre iOS. Áno, táto aplikácia je síce bezplatná, používateľsky prívetivá a zároveň pomerne nabitá funkciami. Ja som v nej však nedokázal vytvoriť nič, čo by sa dalo použiť aspoň ako zvonenie na telefón.

https://youtu.be/TlyL9ZVsMXQ

Myšlienka aplikácie HumOn ma preto okamžite zaujala. Žeby konečne tá pravá aplikácia na tvorbu hudby pre tých, ktorí sa zapotia aj pri hraní piesne Kohútik jarabý na klavíri? Vlastne ani nie, hudobníci a skladatelia zatiaľ môžu spávať pokojne.

Pozrite siNÁVOD | Ako formátovať v macOS?

Aplikácia HumOn prekonvertuje vaše hmkanie, alebo pískanie na noty, ktoré môže následne interpretovať v rôznych hudobných žánroch. V bezplatnom základe nájdete napríklad rock, klasiku alebo moderný štýl. Od 1,09 € si môžete zakúpiť prémiové žánre, ako napríklad hip-hop, tropický house alebo disko.

Po výbere žánru môžete v mixéri upravovať zastúpenie jednotlivých nástrojov. Ak by vám v zaznamenanej melódii nesedel nejaký tón, v notovom editore ho môžete ľubovoľne upraviť. Tu už aplikácia predpokladá, že ovládate aspoň noty, pretože bez toho je úprava melódie založená na osvedčenom systéme „pokus-omyl“.

Hotovú pieseň môžete pomenovať, pridať k nej vhodný obal a zaradiť do vlastného albumu. Ak sa pieseň vydarila, z aplikácie ju môžete exportovať vo forme hotovej MP3 piesne, pôvodnej nahrávky hmkania a v rámci „PRO“ edície aj ako notový zošit v PDF a melódiu vo formáte MIDI.

Aplikácia HumOn je v základe bezplatná, no pre sprístupnenie pokročilých funkcií je potrebné zaplatiť jednorazový poplatok vo výške 4,49 €. Ten okrem spomínaných možností exportu odstraňuje reklamy, vodoznak a limit na počet piesní. Hoci je jej koncept nepochybne zaujímavý, v tomto stave ide skôr o zábavku pre amatérov, než o skutočný nástroj pre muzikantov.

HumOn – Simplest Music Maker74%

Veľkosť:
127,6 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android 4.4 alebo novší
Cena:
0,00 €

HumOn je zaujímavá aplikácia, ktorá vám umožní tvoriť hudbu prevodom vášho hmkania do nôt, ktoré môžete dodatočne v editore upravovať. Nápad je to síce skvelý, no aplikácia v súčasnosti poslúži iba pre zábavu.

Komentáre k článku