Humm – čarovná náplasť posilní vašu pracovnú pamäť

ZDROJ | Humm

Humm je klinicky overená náplasť, ktorá zlepšuje tzv. pracovnú pamäť tak, že jemne stimuluje mozgovú pozornosť a vzdelávacie centrum. Je výsledkom 30-ročného výskumu.

Na základe najnovších výskumov v oblasti neurovedy vyvinula spoločnosť Humm náplasť, ktorá údajne dokáže vyťažiť z mozgu to najlepšie a vždy, keď to človek najviac potrebuje. Kto hľadá efektívny a neškodný spôsob, ako optimalizovať zdravie mozgu, možno je práve tento gadget pre neho.

Humm používa metódu známu ako tACS (transkraniálna stimulácia striedavým prúdom). Tá bola vyvinutá a overená na popredných svetových univerzitách so zameraním na neurovedy. Celé to funguje tak, že naladí základné rytmy mozgu a stimuluje signály zodpovedné za pamäť a pozornosť.

Náplasť vraj stačí nosiť 15 minút denne a vďaka jej neurostimulácií zlepší pamäť používateľa až o 20 %. Určená je pre ľudí starších ako 40 rokov, ktorí študujú, čítajú nový materiál, alebo sa učia novým zručnostiam.

Ako to funguje?

Mozog je najkomplexnejší orgán v ľudskom tele a obsahuje sto miliárd nervových buniek nazývaných neuróny. Keď milióny neurónov komunikujú naraz, vytvárajú synchronizované elektrické vzorce nazývané mozgové vlny, ktoré tvoria koreň všetkých ľudských myšlienok a správania.

Náplasť zvyšuje aktivitu v prefrontálnej kôre. Tá sa nachádza hneď za čelom, kde boli rôzne vzory mozgových vĺn spojené so základnými kognitívnymi funkciami, ako je učenie, rozhodovanie a riešenie problémov.

Mapovanie mechanizmov transkraniálnej stimulácie striedavým prúdom.ZDROJ | Humm

Dočasná, tzv. pracovná pamäť je náčrtom mysle, kde náš mozog dočasne uchováva čísla, mená a ďalšie údaje. Vďaka nej ľudia dokážu vykonávať mentálne úlohy, ako je riešenie problémov či aritmetika.

Pracovná pamäť sa spolieha na pomalú, prudkú elektrickú aktivitu nazývanú vlny theta, ktoré koordinujú komunikáciu medzi rôznymi oblasťami mozgu. Tieto mozgové vlny udržiavajú a manipulujú s informáciami uloženými v pracovnej pamäti a sú rozhodujúce pre fungovanie normálnej pamäte a pozornosti.

Tak ako starneme, zmenšuje sa kapacita dočasnej pamäte, pretože sa elektrické rytmy menej synchronizujú a naše spomienky už nie sú také jasné. Vtedy nastupuje Humm, ktorý pomáha resynchronizovať tieto rytmy a posilňovať dočasnú pamäť pomocou metódy tACS. Tá stimuláciou mierne zvyšuje silu theta vĺn, obnovuje tok informácií a zlepšuje schopnosť spomenúť si.

Aj generálny riaditeľ Iain McIntyre nosí náplasť Humm.ZDROJ | Humm

Pri stimulácii sa používa výnimočne malý elektrický prúd, oveľa menší ako je energia generovaná mozgom (alebo absorbovaná zo smartfónu počas telefonátu).

Humm vychádza z 30-ročného vedeckého výskumu do ktorého bolo zapojeného viac ako 30 000 dobrovoľníkov. Jeho používanie schválila agentúra FDA.

Náplaste Humm nie sú určené pre osoby mladšie ako 18 rokov. Zaujímavá je ich cena, mala by sa pohybovať okolo 8 dolárov za kus (99 dolárov za tucet). Predobjednať sa dajú už dnes na webstránke spoločnosti, prvé dodávky sa začnú expedovať začiatkom budúceho roku.

ZdrojHumm

Komentáre k článku