Hue Sync rozsvieti celú izbu podľa farieb na monitore

Začiatkom januára Philips (dnes už Signify) predstavil niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré nás tento rok čakajú. Medzi nimi sa objavila aj appka Hue Sync, ktorá mala meniť farby Hue svetiel podľa farieb na monitore. Dnes je dostupná pre macOS aj Windows.

https://www.youtube.com/watch?v=AojJZ4y3lzc

Na Hue Sync však potrebuje aplikácie dve – jednu v smartfóne Hue 3.0 a Hue Sync v počítači. Obe musia byť pripojené k Hue Bridgu. Cez mobilnú appku si najskôr vyberiete, ktoré miestnosti a svetlá budú v tzv. zábavnej zóne a následne cez appku v počítači si určíte, akú funkciu majú mať – hudba, film, hra. Cez aplikáciu v počítači je ale pritom stále možné ovládať aj známe scény.

ZDROJ | Signify

Appka Hue Sync sa následne postará o to, aby všetky pripojené a vybrané svetlá systému Hue svietili podľa farieb, ktoré appka vidí aj na displeji.

Ak sa napríklad hráte počítačovú hru, alebo sledujete videá, appka Hue Sync sa postará o rozšírenie vizuálneho zážitku. Dokonca to funguje aj pri počúvaní hudby. Appka sleduje tempo hudby a podľa toho upravuje svetelné scény.

Svetelné scény v tzv. entertainment zóne je možné ešte ďalej upravovať, hlavne prispôsobenie jasu je dôležitý detail. V hrách a videách je svetelná scéna automatická, v prípade hudby je ale nutné vybrať jednu z piatich preddefinovaných.

Pozrite si 360° videá, ako Hue Sync môžete využiť aj doma.

https://www.youtube.com/watch?v=EmvnzhDOric
https://www.youtube.com/watch?v=CLhpxJn23Zo
https://www.youtube.com/watch?v=XcnU78rhFwk

Nenáročné je aj niečo podobné dosiahnuť aj na televízore. Stačí spojiť počítač s televízorom a v nastaveniach vybrať, aby appka „čítala“ pripojený, nie hlavný displej.

V nastaveniach je možné vytvoriť si aj klávesové skratky pre rôzne funkcie.

Appku Hue Sync si môžete stiahnuť z webu MeetHue.com pre macOS, alebo Windows. Ostatné platformy zatiaľ dostupné nie sú. Je bezplatná a nie je potrebná ani registrácia.

ZDROJ | Signify

Komentáre k článku