HubblePhone – tak takýto smartfón ste ešte nevideli

ZDROJ | HubblePhone

Spoločnosť Turing predstavila nový smartfón s veľmi odvážnym dizajnom. HubblePhone je smartfón, ktorý vyzerá ako z vesmíru. Asi aj preto dostal pomenovanie podľa najznámejšieho ďalekohľadu na svete.

https://www.youtube.com/watch?v=EpgEFhFK1Sk

Smartfón disponuje dvomi displejmi, s ktorými sa dá manipulovať ako s vyklápacím telefónom. Na bočnej strane telefónu nájdeme scrollovacie koliesko, ktorým sa bude dať smartfón ovládať. Jeden z displejov sa dá vyklopiť podobne ako z klasických videokamier a natáčať. V spojovacom kĺbe sa bude nachádzať 60 Mpx fotoaparát.

ZDROJ | HubblePhone

Pozrite siTuring Monolith Chaconne – megašialenosť zvaná phablet

Súčasťou displejov sú ďalšie fotoaparáty vrátane dvoch duálnych 12 Mpx snímačov, 3D Light senzorov a LED bleskom. Nechýbajú tiež sekundárne 12 Mpx fotoaparáty.

Oznámená novinka by mala bežať na procesore Snapdragon 855, ktorý ešte nebol vyrobený, no ktorý má poháňať každú časť smartfónu. Nemali by tiež chýbať dve oddelené batérie a podpora pre chystanú 5G sieť.

Smartfón by mal byť určený ako na natáčanie unikátnych záberov, tak na hranie výkonnostne náročnejších hier a tiež podporu pre hranie virtuálnej či rozšírenej reality – AR, VR, MR, XR a AfR.

HubblePhone podporuje aj hlasové príkazy či možnosť odčítať príkaz z pier, ako sľubuje výrobca a to vďaka technológii M.I. Voice Recognition a čipu CEVA-X2 Chip.

ZDROJ | HubblePhone

Pozrite siZNAČKY | Tesla – automobilka, ktorá sa snaží zvrátiť osud ľudstva

Ak sa vám sci-fi dizajn a funkcie HubblePhone pozdávajú, počkať si budete musieť do roku 2020 a do vtedy si našetrite 2 749 dolárov.

Otázne samozrejme je, či sa smartfónu vôbec dočkáme, keďže skôr to vyzerá na podarený koncept, než na reálny produkt, no už len kvôli dizajnu si svojich fanúšikov určite nájde. V dobe, kedy na trhu existujú iba bezrámčekové smartfóny s horným výrezom je táto lastovička príjemnou zmenou.

ZdrojHubblePhone

Komentáre k článku