Huawei Y6 Pro má silnú batériu a lepšie fotoaparáty

ZDROJ | Huawei

Smartfón Huawei Y6 dostáva vylepšeného nástupcu, Huawei Y6 Pro. Verzia Pro má obvodové rozmery o pár desatín milimetrov menšie (143,1 x 71,8), avšak jeho hrúbka (9,7 mm) a hmotnosť (160 g) narástli. S najväčšou pravdepodobnosťou sa pod to podpísala výrazne silnejšia batéria s kapacitou 4 000 mAh.

Huawei Y6 Pro 02
ZDROJ | Huawei

Výrobca v smartfóne Huawei Y6 Pro ako pohonnú jednotku použil namiesto procesora Qualcomm čipset MediaTek MT6735P, čo je štorjadro s frekvenciou 1,3 GHz a grafikou Mali-T720. Túto zostavu doplnil dvojnásobne väčšími pamäťami, než v Y6-ke. RAM má hodnotu 2 GB a flash nezanedbateľných 16 GB.

Huawei Y6 Pro 03
ZDROJ | Huawei

Systém Android 5.1 dopĺňa prostredie Emotion UI 3.1 Lite. Displej s 5-palcovou uhlopriečkou má HD rozlíšenie. Verzia Pro smartfónu Y6 tak isto podporuje siete LTE a disponuje dnes už nezanedbateľnou konektivitou v podobe Wi-Fi či Bluetooth, ale aj GPS.

Huawei Y6 Pro 04
ZDROJ | Huawei

Huawei Y6 Pro zaznamenal výrazné vylepšenie oboch fotoaparátov. Hlavný, zadný fotoaparát dostal 13 Mpx senzor s autofókusom (oproti 8 Mpx FF) a pod optiku prednej web kamery výrobca implementoval 5 Mpx senzor (pôvodne 2 Mpx).

Huawei Y6 Pro 05
ZDROJ | Huawei

Podľa informácií na stránka výrobcu má byť Huawei Y6 Pro dostupný v troch farbách, bielej, zlatej a šedej. Cena ani dostupnosť však zatiaľ prezradené neboli.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku