Huawei Vision X65 – prvý OLED TV od výrobcu smartfónov

ZDROJ | Huawei

Huawei predstavil už druhú generáciu svojho televízora Vision. O prvom sme počuli na jeseň minulého roka, novinka prichádza s dodatkom X65, ktorý jasne napovedá o aký displej, presnejšie uhlopriečku, bude novinka mať. To, že novinka bude mať OLED displej sa ale dozvedáme až zo špecifikácie.

Prvá generácia Vision televízora od Huawei mala totiž displej Quantum Dot od Samsungu. Novinka prichádza s OLED displejom, ktorý bude mať až 65″ (165 cm) bude pravdepodobne od LG.

ZDROJ | Huawei

Podobne, ako predošlý model, aj tento sa prakticky nikdy nevypína. Vďaka snímačom a kamere na hornej strane televízora vás telka neustále „sleduje“. V prípade, že nikto nie je v miestnosti, televízor sa prepne do stand-by režimu. V prípade, že sa do miestnosti vrátite, televízor pokračuje, kde skončil.

Samozrejmosťou je nie len hlasové ovládanie, ale aj ovládanie gestami. Slúži na to webkamera s rozlíšením až 24 Mpx a senzory, ktoré vedia rozpoznať človeka, resp. viacerých členov domácnosti. Vo vnútri televízora je čipset ako v smartfóne, HiSilicon Hi3559C s podporou umelej inteligencie a strojového učenia. Sekunduje mu 6 GB RAM a 128 GB internej pamäte. Operačný systém má byť HarmonyOS, ktorý Huawei vyvíja namiesto využívania Androidu už nejaký ten rok.

ZDROJ | Huawei

Samotný televízor nemá byť tenký ako napríklad OLED panely od LG (25 mm) z jednoduchého dôvodu – v zadnej časti má až 14 reproduktorov s celkovým výkonom 75 W s Huawei Histen algoritmom. Neznie to extrémne, no na poriadne ozvučenie miestnosti to bude plne postačovať.

ZDROJ | Huawei

Displej ponúka 4K Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 2 160 px), podporuje HDR a má 100 Hz obnovovaciu frekvenciu. Maximálny jas má byť 1 000 nitov, doba odozvy len 1 ms. Displej má pritom samostatný čip Honghu 898, ktorý sa stará iba o displej a vylepšovanie obrazu.

ZDROJ | Huawei

Hoci ide o čínsky produkt, cena nebude vôbec nízka. Do predaja sa na domácom trhu dostane koncom mesiaca s cenou 24 999 CNY čo je okolo 3 260 €.

ZdrojJD.com,GizChina

Komentáre k článku