Huawei už kopíruje aj hudobné klipy, autor objavil kópiu po vyše roku

Huawei je známy tým, že veľmi rád okopíruje to, čo je momentálne in, alebo čo je dobré na iných. Stačí sa pozrieť na viaceré smartfóny Huawei a ich náhodnú podobnosť s modelmi od Apple, ale aj notebooky či iné zariadenia. Konkrétnych príkladov by sme našli pomerne dosť. Najnovšie sa však na internete rozvírila debata o ukradnutí hudobného videa pre reklamné účely.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3oItpVa9fs

Nigel Stanford v roku 2014 vydal unikátny hudobný klip aký svet ešte nevidel. Možno ste ho videli, hoci má len niečo vyše 24 miliónov vzhliadnutí. Ak ste ho nevideli, alebo si naň už dobre nepamätáte, odporúčam si ho pozrieť až do konca, ideálne na fullscreene.

V roku 2017 Huawei vo Veľkej Británii zverejnil reklamu na Huawei MediaPad M3 Lite, v ktorom boli použité identické scény, aké obsahuje CYMATICS: Science Vs. Music.

https://www.youtube.com/watch?v=aNNDVdMWqVo

Huawei medzičasom stihol video z YouTube už stiahnuť. Najzaujímavejšie ale je, že Nigel Stanford sa k reklame vrátil po viac ako roku, odkedy Huawei vydal svoju reklamu s okopírovanými scénami. Prečo? To nikto nevie. S najväčšou pravdepodobnosťou na reklamu Huawei narazil niekto, kto pozná klip CYMATICS.

Vľavo originál, vpravo reklama Huawei:

ZDROJ | Nigel Stanford

ZdrojNigel Stanford / Facebook

Komentáre k článku