Huawei Sound X – už aj čínsky gigant má svoj HomePod

Vlastný smart reproduktor už dnes musí mať každá väčšia technologická spoločnosť. V tomto prípade je však zaujímavé, že reproduktor Huawei Sound X vznikol v spolupráci s renomovanou francúzskou spoločnosťou Devialet.

Huawei predstavilo nový inteligentný reproduktor Sound X, ktorý svojim dizajnom pripomína skombinovaný počítač Apple Mac Pro s reproduktorom Apple HomePod. Dizajn samozrejme odpovedá tomu, že reproduktor ponúka 360-stupňové ozvučenie s výkonom 60 wattov.

ZDROJ | Huawei

Zatiaľ čo o ozvučenie sa postarala francúzska HiFi spoločnosť Devialet, inteligenciu reproduktoru samozrejme dodáva Huawei. Reproduktor tak podporuje platformu HiLink pre ovládanie smart zariadení v domácnosti, hudobnú službu Huawei Music a ovládanie hlasom pomocou hlasovej asistentky Xiaoyi.

ZDROJ | Huawei

Meno hlasovej asistentky vám môže napovedať, že na reproduktor Huawei Sound X v našich obchodoch nenarazíte. Novinka sa bude predávať iba na čínskom trhu, čomu odpovedajú aj jej funkcie určené pre tento trh. V predaji bude v prepočte zhruba za 260 eur, čo je na pomery iných zariadení s nálepkou spoločnosti Devialet pomerne priaznivá cena.

ZDROJ | Huawei

Zo strany spoločnosti Devialet ide o pomerne nezvyčajnú spoluprácu, ktorou si po prvý krát vo svojej histórii kupuje skutočnú vstupenku na čínsky trh. Niet sa čomu čudovať, z pohľadu predajov ide o druhý najväčší trh na svete a tak je záujem francúzskej firmy oň prirodzený.

Pozrite siNudia vás slúchadlá? Sony SRS-WS1 je reproduktor, ktorý si zavesíte na krk

Reproduktor Huawei Sound X bol predstavený spolu s novým tabletom Huawei MatePad Pro. Hoci ide o hardvérovo veľmi dobre vybavený tablet, stále mu z dôvodu obchodnej vojny so Spojenými štátmi chýbajú služby od spoločnosti Google. Niet sa preto čomu čudovať, že reproduktor Huawei Sound X bude aspoň spočiatku v predaji iba na čínskom trhu.

ZdrojHuawei,Engadget

Komentáre k článku