Huawei predstavil inteligentný reproduktor Huawei AI Speaker

ZDROJ | Huawei

Huawei predstavil svoj ďalší inteligentný reproduktor AI Speaker. Akustické riešenia mu navrhla známa značka Dynaudio, no hlasový asistent Xiaoyi prekvapivo pochádza z produkcie Huaweiu a našinec sa s ním zrejme veľmi neporozpráva.

Spoločnosť Huawei predstavila len nedávno na IFA 2018 v Berlíne inteligentný reproduktor AI Cube a už včera ukázala ďalší model – Huawei AI Speaker. Urobila tak pri konaní eventu Mate 20 v Číne.

ZDROJ | Huawei

O zvuk sa stará 2,25-palcový vysokokvalitný výškový reproduktor, ktorý poskytuje spolu s dvoma pasívnymi basovými radiátormi maximálny výkon 10 wattov. Huawei tvrdí, že zvukový prejav jeho reproduktoru je veľmi prirodzený. K tomu v nemalej miere prispel dánsky špičkový výrobca Dynaudio, ktorý dodal dizajnové riešenie a akustický systém.

Pozrite siHuawei Mate 20 Pro oficiálne predstavený, poznáme cenu a dostupnosť

V zariadení nájdeme proprietárny algoritmus Histen Huawei, softvér slúžiaci ako zvukový equalizer a booster v jednom. Toto zvukové vylepšenie výrobca pridáva aj do svojich smartfónov.

ZDROJ | Huawei

Na rozdiel od AI Cube, ktorá používa hlasového asistenta Amazon Alexa, však tento inteligentný reproduktor používa vlastného asistenta Xiaoyi. To by mohlo naznačovať, že Huawei neplánuje celosvetové nasadenie tohto zariadenia a je určený len pre domáci trh.

ZDROJ | Huawei

Podoba Huawei AI Speaker s Apple HomePod sa nedá poprieť, cena je však úplne rozdielna. Zatiaľ čo sa HomePod predáva za 349 dolárov, Huawei pýta za svoj reproduktor približne 60 dolárov. Viac informácií zatiaľ nemáme k dispozícii. Nevieme teda, či sa tento reproduktor vôbec dostane do Európy. AI Speaker je k dispozícii v sivej a v bielej farbe.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku