Huawei predstaví nové smartfóny série Mate30 už 19. septembra

ZDROJ | Huawei

Spoločnosť Huawei potvrdila oficiálny dátum konferencie, na ktorej predstaví očakávanú sériu vlajkových lodí Mate30. Pozvánkou naznačuje, že najväčší posun nastane opäť pri fotoaparátoch na zadnej strane.

Najbližšia tlačová konferencia spoločnosti Huawei prebehne v Mníchove už 19. septembra. Huawei na rozdiel od Apple nerobí veľké tajnosti okolo toho, aké novinky budú na septembrovej tlačovej konferencii predstavené a tak už vieme, že zhruba o dva týždne na pódiu uvidíme nové smartfóny série Mate30.

Samotná pozvánka spoločnosti na sociálnej sieti Twitter naráža na “plný kruh”, čo môže byť samozrejme aj istá metafora, no podľa doterajších únikov skôr očakávame, že ide o narážku na zadné fotoaparáty zostavené do kruhu. Tento dizajn nám odhalili uniknuté rendery obalov pre modely Huawei Mate30 a Huawei Mate30 Pro, pričom v prípade druhého menovaného modelu má zostava fotoaparátov ponúknuť dvojicu 40-Mpx senzorov.

Nové vlajkové lode by okrem toho mali priniesť aj nový čipset HiSilicon Kirin 990. Model Pro by mal disponovať 6,7” OLED displejom a podporovať bude až 55W nabíjanie. Samozrejme však stále ide iba o neoverené informácie a dohady. Na potvrdenie týchto informácií si budeme musieť počkať do 19.septembra.

ZDROJ | SlashLeaks

Vtedy sa taktiež dozvieme, či Huawei siahne po operačnom systéme Android 9 Pie, po novšom Androide 10, alebo dokonca po vlastnom operačnom systéme HarmonyOS, ktorý vyvíja ako záložný operačný systém pre smartfóny, počítače, ale aj inteligentné zariadenia, nositeľnú elektroniku a automobily.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku