Huawei P20 žiari novými farbami a poteší aj novou cenou

ZDROJ | Huawei

Huawei svoju dvojicu top smartfónov pre tento rok pod označením Huawei P20 a P20 Pro predstavil ešte v marci tohto roku. Už počas predstavenia však vzbudil obrovský záujem najmä model P20 Pro, ktorý bol dostupný v unikátnej farbe Twillight.

Je jasné, že pri výbere nového smartfónu hrajú podstatnú úlohu jeho technické parametre. Na druhú stranu sa vám však musí váš nový smartfón aj páčiť. Huawei pri predstavení nových modelov P20 a P20 Pro priniesol aj úplne novú farbu Twilight.

ZDROJ | Huawei

Tá pôsobí neskutočne lákavo, keďže pri rôzne dopadajúcom svetle mení svoj farebný odtieň. Bohužiaľ pri uvedení bola táto farba dostupná len pre väčší model P20 Pro. To sa však mení. Huawei aktuálne pripravil akciu, v ktorej môžete aj nový Huawei P20 získať v tejto unikátnej farbe.

Tak táto farba vás dostane @huaweimobileczsk #p20pro #techbox

Príspevok, ktorý zdieľa TECHBOX (@techbox.sk),

Výrobca unikátny farebný odtieň označovaný ako Twilight dosiahol použitím niekoľkých vrstiev špeciálneho filmu na zadnom kryte smartfónu. Výsledok je však dokonalý. Stačí totiž smartfón nakloniť a jeho farba sa bude meniť v závislosti od dopadajúceho svetla.

Pozrite siHuawei P20 – priamy útok na najvyššiu ligu

Navyše to nie je jediná novinka, ktorú spoločnosť Huawei aktuálne priniesla na slovenský trh. Okrem novej farby sa milovníci tejto značky môžu tešiť aj z priaznivejšej ceny tohto vydareného smartfónu. Kým pri uvedení bola jeho cena 669,00 €, teraz si môžete tento model aj v nezameniteľnej farbe Twilight zakúpiť za odporúčanú maloobchodnú cenu 549,00 €.

ZDROJ | Huawei

Na Slovensku bude Huawei P20 vo farbe Twilight dostupný s touto zvýhodnenou cenou u operátorov Orange a O2 a tiež v maloobchodných špecializovaných predajniach.

Pozrite siHuawei P20 a P20 Pro posúvajú hranice fotografovania

Možno sa pýtate, čo spôsobilo taký pokles ceny? Odpoveď je pomerne jednoduchá, keďže v tomto prípade sa jedná o smartfón, v ktorom sa Huawei rozhodol použiť o polovicu menšiu kapacitu internej pamäte. Kým doposiaľ bol dostupný tento smartfón s kapacitou integrovanej pamäte 128 GB, táto edícia ponúkne pamäť o veľkosti 64 GB, teda presnú polovicu.

ZDROJ | Huawei

Aj napriek menšej kapacite integrovaného úložiska ponúka Huawei P20 viac ako dostatok miesta pre všetky vaše multimédiá. 64 GB napríklad bohato postačuje na viac ako 8 tisíc fotografií. Zabudnúť pritom nesmieme ani na možnosti online ukladania fotografií, ako sú napríklad Fotky Google, alebo iné podobné riešenia. Vďaka nim už nemusíte mať v smartfóne všetky svoje fotografie. Jednoducho si ich stiahnete v prípade, ak ich budete potrebovať.

To isté platí aj v prípade hudby, kedy máme k dispozícii niekoľko streamovacích služieb, ako je Apple Music, Spotify, alebo Hudba Play. Získate tak milióny skladieb a v smartfóne a na offline počúvanie si stiahnete len skutočne tie, ktoré milujete. Ak však chcete mať svoje skladby stále uložené v smartfóne, 200 hudobných skladieb štandardnej kvality vám v priemere zaberie niečo viac ako 1 GB priestoru. Pritom budete mať hudbu na 13 hodín počúvania.

Huawei P20 je však v prvom rade skutočne vydareným smartfónom, ktorý ponúka nielen veľký 5,8“ displej v kompaktnom tele, či snímač odtlačkov pod displejom, ktorý môžete využiť na ovládanie celého smartfónu, ale aj výkonný hardvér vytvorený spojením moderného procesora Kirin 970 a 4 GB operačnej pamäte. Dostatok energie pre celodenné používanie mu zabezpečuje batéria s kapacitou 3 400 mAh.

Jeho hlavnou devízou však ostáva duálny fotoaparát vytvorený kombináciou 20 Mpx monochromatického a 12 Mpx RGB snímača. Ak k tomu pripočítate 24 Mpx predný fotoaparát je jasné, prečo získal tento smartfón tak dobré hodnotenie v teste DxOMark. Snímky, ktoré produkuje vás doslova dostanú a to aj v prípade nočných scén.

Ak ste teda doposiaľ váhali nad kúpou nového Huawei P20, teraz je ten správny čas. Môžete ho totiž získať nielen za lepšiu cenu, ale aj v nádhernej farbe Twilight.

Komentáre k článku